Bistro Pigalle – nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy
 


Bistro Pigalle – nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy

2014-07-04

Bistro Pigalle to nowe miejsce inspirujące się smakami Francji oraz klimatem paryskich knajpek.

IMG_8718-13

Bistro Pigalle znajduje się w wyjątkowej przedwojennej kamienicy Chaima Brauna i Janiny Macierakowskiej z XIX wieku, na rogu ulicy Hożej i Poznańskiej. Lokal zachował oryginalną stuletnią cegłę oraz dębowe witryny, które tworzą unikalny wystrój. Aby utrzymać klimat miejsca, w sercu restauracji usytuowano długi marmurowy bar wykończony miedzią, który otacza otwartą kuchnie oraz salę nawiązującą do eleganckich i romantycznych paryskich bistro.

IMG_5359

IMG_8718-1

Szef kuchni, Dariusz Ratuszniak przywraca zapomniane uroki kuchni pochodzącej z wybrzeża Francji. W karcie rotacyjnej znajduje się duży wybór ryb morskich, owoców morza oraz specjałów kuchni francuskiej. Kulinarnej podróży po lazurowym wybrzeżu towarzyszy szeroki wybór win oraz szampanów które dopełniają smak potraw.

Wielkim atutem Bistro jest otwarta kuchnia, dzięki której klienci mogą przyglądać się pracy kucharzy. Codziennie do restauracji dowożone są najświeższe produkty. Warto również podkreślić, że w weekendy kuchnia działa aż do 3:00 w nocy, pozwalając zaspokoić nocny głód.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail