Francuskie Szaleństwo we Wrocławiu
 


Francuskie Szaleństwo we Wrocławiu

2014-08-08

La Folie (tłum.: szaleństwo) to francuska restauracja otwarta na początku lipca tego roku we na placu Solnym we Wrocławiu.

laf

Serwuje dania europejskie z naciskiem na tradycyjne receptury francuskie. Tytułowe szaleństwo widoczne jest na talerzu. A zatem pierś z kurczaka podawana jest z kością w glazurze morelowej (29 zł), polędwiczki wieprzowe z grillowanym serem halloumi w redukcji winogron (34 zł).

W restauracji bazują na świeżych produktach, w tym produktach regionalnych i lokalnych. Karta menu jest krótka: pięć przystawek, pięć dań głównych (dodatkowo steki w różnych odsłonach, trzy rodzaje deseru. Podawane są także śniadania. Ma być uzupełniana o nowalijki.

Nad wszystkim czuwają doświadczeni szefowie z wrocławskiej inicjatywy „O kuchni z ludźmi dla ludzi” – Krzysztof Matuszkiewicz oraz Tomasz Gotfryd.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail