Zielony Niedźwiedź Knajpą Roku
 


Zielony Niedźwiedź Knajpą Roku

2014-10-23

Tytułem Knajpa Roku 2014 jury konkursu organizowanego przez Gazetę Wyborczą obdarzyło Kafe Zielony Niedźwiedź, czytelnicy zaś postawili na L'enfant Terrible.

Konkursowi Knajpa Roku towarzyszyło już po raz trzeci rozdanie Koron Smakosza, czyli trofeów Makro Cash & Carry dla najciekawszych lokali Warszawy. Korony Smakosza przyznawane są w 10 kategoriach, w każdej korowane są trzy punkty gastronomiczne.

1011228_813340735355353_7719609609079368747_n

W efekcie w siedzibie Agory zgromadził się kwiat warszawskiej gastronomii: 30 restauratorów wyróżnionych przez Makro Cash & Carry, czwórka finalistów konkursu Knajpa Roku 2014, laureaci z poprzednich lat, a także znani kulinarni dziennikarze, blogerzy i wszyscy, których opinie wpływają na to, co się dzieje w warszawskich kuchniach.

Szef kuchni gotuje jak anioł


Kafe Zielony Niedźwiedź działa od wiosny w parku między wiaduktem kolejowym a klasztorem Sióstr Szarytek przy ul. Smolnej. Specjalizuje się w daniach wykonywanych na bazie najlepszych polskich produktów. Każdy kotlet, każdy stek, każdy kawałek sera, każdy buraczek i każda śliweczka, która trafia tutaj na stół, jest troskliwie wybrana przez Zbigniewa Kmieca, współwłaściciela Niedźwiedzia. O producentach polskiej żywności wie wszystko, bo ostatnie lata spędził na włóczeniu się po Polsce i odkrywaniu kulinarnych skarbów naszej ojczyzny. Latem dołączył do niego Sebastian Olma, młody szef kuchni, który pracował w najbardziej utytułowanych restauracjach Londynu, następnie był laureatem II edycji programu "Top Chef". Gotuje jak anioł i jak mało kto umie docenić jakość dobrych produktów.

Kuchnia pełna poczucia humoru

L'enfant Terrible to z kolei szalone dziecko Michała Brysia. Ten absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej szkoły teatralnej kilkanaście lat temu zdecydował, że ciągnie go przede wszystkim scena gastronomiczna. Odbył podróż po świetnych restauracjach całego świata, by ostatecznie osiąść w Warszawie przy ul. Sandomierskiej i reżyserować kulinarną rewię zaskoczeń i niespodzianek. To jest kuchnia pełna poczucia humoru, pokazująca kompleksowe wariacje na temat poszczególnych produktów. Znajdziecie tu pomidorowe assiette, na którym tomaty występują w kilku różnych odmianach, albo półmisek mleczny, gdzie mleko przybiera najbardziej szalone figury.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail