Dorsz na talerzu w zamku Gniew
 
Dorsz na talerzu w zamku Gniew

2015-06-25

Dorszowe Żniwa wygrał zespół z restauracji Mercato w hotelu Hilton. Szefem drużyny był Paweł Stawicki, pomagał mu Dominik Karpik. Panowie tym samym obronili puchar, który zdobyli w zeszłym roku. XII Mistrzostwa Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa odbyły się pod patronatem magazynu Restauracja.

Olimpia_Davies
Olimpia Davies - www.artisanfoodphotography.com


Drugie miejsce w konkursie zdobył zespół restauracji Aruana w hotelu Narvil Conference & Spa. Szefem drużyny był Adrian Górny, a pomagał mu Mateusz Sokołowski. Ostatnie miejsce na podium przypadło Arturowi Szymańskiemu i Marcinowi Stadlerowi z „Rzeki Smaków” w Ibis Reda. Jak twierdzili jurorzy, a było ich zatrzęsienie (dwudziestu dwóch) na tegorocznych Żniwach, poziom był bardzo wysoki. Wystarczy dodać, że kolejne miejsca na podium dzieliły tylko kilkanaście punktów.

pws-2015-06e-54
Marzena Ryba - amatorzy - jajko


Przygotowanie ryb na zamku w Gniewie ma przynajmniej trzy oczywiste cele: popularyzację potraw rybnych, promocję hotelu, a także organizatorów, ale przede wszystkim jednoczy społeczność szefów kuchni. Bo gdy przy jednym stole siadają między innymi: Aleksandra Sowa, Arleta Żynel, Tomasz Milewski, Kurt Scheller, Adam Chrząstowski, Jerzy Pasikowski to musi dojść do dyskusji, rozmów na temat dostawców i problemów branży.

pws-2015-06e-52
kaszamanna.com - Magdalena Rajchelt, Karolina Kosowicz - blogerzy - Uczta Qulinarna Wołowina z Sokołowa


Tych ostatnich nie brakuje, jak choćby umiejętnego zaprezentowania posiłku. Dlatego też na Dorszowych Żniwach, jakby towarzysząc, odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Kulinarnej. Uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach na temat robienia zdjęć potrawom. Doszło przy tej okazji do dyskusji na temat tego, czy zdjęcia mają odpowiadać temu, co na talerzu, czy można zmieniać ich wygląd, aby prezentowały się lepiej. O tej dyskusji już w wakacyjnym numerze Restauracji.
Tymczasem prezentujemy Państwu zdjęcia, które wygrały konkurs.

Magazyn Restauracja został wyróżniony podczas wieczornej gali ,za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail