Wpłyń na wolną wodę
 
Wpłyń na wolną wodę

2015-08-18

Warto zastanowić się nad tym, aby w najbliższej przyszłości w restauracji podawać wodę z kranu. Szeroką akcję informacyjną prowadzi Fundacja Sendzimira. Magazyn Restauracja objął patronatem te działania.

b2

Oprócz badań wśród gastronautów, które publikowaliśmy pod tym linkiem: http://www.e-restauracja.com/artykul/8117/patronat-medialny-woda-z-kranu-w-restauracjach.html, serii śniadań prasowych w całym kraju, Fundacja Sendzimira zdecydowała się na zorganizowanie gry miejskiej „Wpłyń na wolną wodę!”. Chodzi o to, aby na interaktywnej mapie zaznaczyć miejsca, które serwują wodę z kranu.

Na stronie wodawolnaodbutelek.sendzimir.org.pl/wolna-woda/ dostępna jest bezpłatna aplikacja mobilna do zaznaczania na mapie lokali serwujących wodę z kranu. Punkty przyjazne kranówce można oznaczać także bez smartfona, bezpośrednio poprzez stronę internetową projektu. Uczestnik gry może zaznaczać więcej niż jedno miejsce, zaś by wziąć udział w losowaniu nagród należy poprzez aplikację przekazać swój adres e-mail. Gra miejska potrwa do 24 sierpnia.

Do Polski powoli przenika zachodni zwyczaj serwowania wody z kranu, jednak spotyka on wciąż wiele barier i uprzedzeń. Właściciele restauracji w zdecydowanej większości nie podają wody z kranu (88 proc. przebadanych lokali) – wyjątkiem są tu sytuacje, gdy proszą o nią zagraniczni turyści. Jednocześnie woda z kranu w Polsce w niczym nie odstaje jakościowo od tej we Francji, Anglii czy Niemczech.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail