Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Na stole, ale nie do jedzenia

2012-06-11

Jakie parametry powinna spełniać konfekcja restauracyjna (obrusy, serwety, bieżniki, sukienki na krzesła), jak zadbać o to, aby służyła ona jak najdłużej, jakie błędy najczęściej popełniają restauratorzy w tej dziedzinie. No i jakie są obecnie trendy.

 

Synonimem eleganckiej restauracji są białe, gładkie obrusy, nakładki i serwetki. I zdecydowana większość sprzedawanej konfekcji restauracyjnej jest w kolorze białym czy ecru. Inne popularne kolory to beż i bordo. Coraz rzadziej są już stosowane kolory srebrne i złote.

 

Czysta bawełna, czy z domieszką poliestru?

W polskich restauracjach najbardziej popularne są obrusy wykonane z bawełny. Mniej markowe lokale i catering wykorzystują obrusy poliestrowe. A co się stanie gdy pomieszamy te dwa surowce? Jeżeli chodzi o serwetki, to goście jednak preferują bawełniane. Natomiast w przypadku obrusów, nakładek czy bieżników, mieszanki sprawują się doskonale. Są one trwałe i miękkie, a dodatek poliestru sprawia, że nabierają subtelnego połysku. Optycznie tkaniny te w zasadzie nie są do rozróżnienia. Tylko wprawne oko fachowca dostrzeże delikatny, bardziej intensywny połysk tkanin z dodatkiem poliestru. Tkanina z udziałem poliestru lepiej i bardziej miękko układa się na stole oraz charakteryzuje się większą trwałością, a do tego jest tańsza i...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności