Na stole, ale nie do jedzenia
 


Na stole, ale nie do jedzenia

2012-06-11

Jakie parametry powinna spełniać konfekcja restauracyjna (obrusy, serwety, bieżniki, sukienki na krzesła), jak zadbać o to, aby służyła ona jak najdłużej, jakie błędy najczęściej popełniają restauratorzy w tej dziedzinie. No i jakie są obecnie trendy.

 

Synonimem eleganckiej restauracji są białe, gładkie obrusy, nakładki i serwetki. I zdecydowana większość sprzedawanej konfekcji restauracyjnej jest w kolorze białym czy ecru. Inne popularne kolory to beż i bordo. Coraz rzadziej są już stosowane kolory srebrne i złote.

 

Czysta bawełna, czy z domieszką poliestru?

W polskich restauracjach najbardziej popularne są obrusy wykonane z bawełny. Mniej markowe lokale i catering wykorzystują obrusy poliestrowe. A co się stanie gdy pomieszamy te dwa surowce? Jeżeli chodzi o serwetki, to goście jednak preferują bawełniane. Natomiast w przypadku obrusów, nakładek czy bieżników, mieszanki sprawują się doskonale. Są one trwałe i miękkie, a dodatek poliestru sprawia, że nabierają subtelnego połysku. Optycznie tkaniny te w zasadzie nie są do rozróżnienia. Tylko wprawne oko fachowca dostrzeże delikatny, bardziej intensywny połysk tkanin z dodatkiem poliestru. Tkanina z udziałem poliestru lepiej i bardziej miękko układa się na stole oraz charakteryzuje się większą trwałością, a do tego jest tańsza i...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail