Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Jak rozpoznać dobrą herbatę

2012-06-11

Każdemu managerowi restauracji, kawiarni, małej czy dużej gastronomi, zależy na tym, by podać swoim klientom herbatę jak najwyższego gatunku. Jak z mnogości dostępnych na rynku mieszanek w łatwy sposób odnaleźć te najlepsze?

 

ANNA PATOLETA

 

Na jakość i charakter finalnego produktu oddziałuje wiele czynników. Podobnie jak w przypadku wina, klasa herbat szlachetnych zależy od miejsca pochodzenia produktu. Wartość tego wyjątkowego napoju zależy również od okresu zbioru (generalnie im młodsze liście, tym bardziej wartościowy jest otrzymywany z nich napar), od sposobu przechowywania i jakości opakowań, najlepiej hermetycznych. – Ocena herbaty to dość subiektywny proces. Napój, który wzbudzi zachwyt u jednych, innym wyda się niesmaczny – tłumaczy Monika Miroszewska, General Manager firmy Geralt Polska. – Są jednak pewne ogólne wskazówki, które są niezwykle pomocne przy wyborze herbaty.

 

KROK PIERWSZY – opis na etykiecie

Etykieta na opakowaniu każdej herbaty powinna zawierać informację o dokładnym składzie i okresie przydatności do spożycia. Najpełniej rozeznać się w jakości pozwoli również podany okres zbiorów i nazwa plantacji, z której herbata pochodzi, ale nie każdy producent zamieszcza te informacje.

 

KROK DRUGI – wygląd liści

Zasadnicza różnica pomiędzy herbatą w torebkach a sypaną jest taka, że z tej drugiej można wydobyć znacznie więcej informacji, których nie ma w...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności