Jak rozpoznać dobrą herbatę
 

 
Jak rozpoznać dobrą herbatę

2012-06-11

Każdemu managerowi restauracji, kawiarni, małej czy dużej gastronomi, zależy na tym, by podać swoim klientom herbatę jak najwyższego gatunku. Jak z mnogości dostępnych na rynku mieszanek w łatwy sposób odnaleźć te najlepsze?

 

ANNA PATOLETA

 

Na jakość i charakter finalnego produktu oddziałuje wiele czynników. Podobnie jak w przypadku wina, klasa herbat szlachetnych zależy od miejsca pochodzenia produktu. Wartość tego wyjątkowego napoju zależy również od okresu zbioru (generalnie im młodsze liście, tym bardziej wartościowy jest otrzymywany z nich napar), od sposobu przechowywania i jakości opakowań, najlepiej hermetycznych. – Ocena herbaty to dość subiektywny proces. Napój, który wzbudzi zachwyt u jednych, innym wyda się niesmaczny – tłumaczy Monika Miroszewska, General Manager firmy Geralt Polska. – Są jednak pewne ogólne wskazówki, które są niezwykle pomocne przy wyborze herbaty.

 

KROK PIERWSZY – opis na etykiecie

Etykieta na opakowaniu każdej herbaty powinna zawierać informację o dokładnym składzie i okresie przydatności do spożycia. Najpełniej rozeznać się w jakości pozwoli również podany okres zbiorów i nazwa plantacji, z której herbata pochodzi, ale nie każdy producent zamieszcza te informacje.

 

KROK DRUGI – wygląd liści

Zasadnicza różnica pomiędzy herbatą w torebkach a sypaną jest taka, że z tej drugiej można wydobyć znacznie więcej informacji, których nie ma w...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail