Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Pisanie o GOTOWANIU

2012-06-11

„Smakuje”
Grzegorz Łapanowski

 

„Najbardziej niezwykłe jest to, że kuchnia nie zna granic” – tymi słowami Grzegorz Łapanowski, kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz programu. „Ł’apetyt,”, prowadzący też warsztaty kulinarne, rozpoczyna swoją książkę „Smakuje”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa G+J Książki. „Smakuje” to książka o potrawach i produktach spożywczych, ale przede wszystkim o pasji i miłości do jedzenia. Podzielona została na rozdziały odpowiadające różnym grupom produktów (warzywom, makaronom, mięsom etc.). Każdy z nich poprzedza słowo wstępu autora, z którego czytelnik dowie się najważniejszych rzeczy na temat danego produktu. Te informacje ułatwią gotowanie według zamieszczonych tu przepisów. Cały sekret dobrego jedzenia tkwi w składnikach, z których powstaje potrawa. Grzegorz Łapanowski znajduje najlepsze produkty lokalne i sezonowe. Żaden nie smakuje tak dobrze jak ten z własnego ogrodu czy od zaprzyjaźnionego rolnika. W dzisiejszych czasach, gdy wybór produktów jest bardzo duży, autor zachęca do tego, aby wybierać te rodzime, często przewyższające jakością produkty importowane. Grzegorz Łapanowski zabiera czytelnika w podróż po labiryncie smaków i aromatów. Pokazuje m.in. co stanowi idealną bazę do zup, jak samemu upiec chleb ze złocistą, chrupiącą skórką, jak wydobyć z mięsa czy ryb to, co najlepsze, oraz jak ważne w codziennej diecie są warzywa i owoce. Czytelnik znajdzie tu wiele przepisów, choćby takie, jak: pieczone pomidory z jajami, skrzydełka w miodzie, domowe bułeczki z ziarnami czy pureé ziemniaczane w trzech odsłonach. Ponadto autor przedstawia wiele ciekawostek i porad dotyczących gotowania. Jak mówi autor „jedzenie powinno być przyjemno - ścią. Jedną z najważn i e j s z y c h p r z y j e m - ności życia. Warto się tego uczyć. Delektować się tym, co jemy, celebrować posiłki, najlepiej w towarzystwie. Bo jedzenie zbliża. Stanowi uniwersalny język, który nie zna granic”.

 


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności