Gastronomia polska
 





 




Gastronomia polska

2012-06-11

W okresie PRL, a i później, za najlepsze restauracje w mieście uchodziły restauracje hotelowe. Dlatego miesięcznik „Hotelarz”, który ukazuje się nieprzerwanie od 1962 roku, bardzo dużo miejsca poświęcał tematyce gastronomicznej…

 

LISTOPAD 1965

Upłynnienie superaty „Zostałem ukarany za wstawienie do rachunku – na wyraźne polecenie gościa – dodatkowej porcji, która miała stanowić mój napiwek” skarży się „kelner z Krakowa, p. W. Z.”. „Czy rzeczywiście dopuściłem się wykroczenia” zapytuje. Redakcja odpowiada stanowczo: „bardzo nam przykro, ale został Pan ukarany słusznie (…) W tym przypadku gość, prosząc o wstawienie dodatkowej pozycji do rachunku, chciał przypuszczalnie kosztem napiwku obciążyć przedsiębiorstwo, z ramienia którego znalazł się w podróży (…) Wykroczenie Pana polega również na tym, że prawdopodobnie był Pan zmuszony do ‘upłynnienia superaty’ – jeśli w Waszym zakładzie przeprowadza się konfrontację rachunków z czekami kelnerskimi – przez wstawienie odpowiedniego czeku i pobranie towaru oraz sprzedanie go innemu konsumentowi bez wystawiania rachunku kelnerskiego”.

 

LIPIEC 1966

Prawdziwa Polska na talerzu W sekcji Dział Porad Odpowiada poruszona zostaje kwestia typowych potraw polskich. „Pilotując wycieczki zagraniczne, które podróżują po Polsce – pisze B.S. – spotykam się z zarzutami gości, iż nie podaje im się potraw typowych dla kuchni polskiej. Proszę o radę, jakich potraw powinnam się domagać od...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail