Programy pomocy
 

 
Programy pomocy

2012-06-12

Przegląd najpopularniejszych programów komputerowych, stworzonych z myślą o gastronomii.

 Na rynku dostępnych jest wiele programów informatycznych dla gastronomii, a różnice między nimi – cenowe i funkcjonalne – są tak naprawdę niewielkie. Diabeł tkwi w szczegółach, które ujawniają się dopiero w praktyce. Dlatego przed wyborem najbardziej odpowiedniego dla swojego lokalu warto zapoznać się z ofertą rynkową dostawców, a jest ich wielu. P

odstawą są dwa moduły: –POS (Point of Sale) – do sprzedaży kelnerskiej i barmańskiej, dzięki któremu możliwa jest sprawna obsługa gości; aplikacje te oparte są ekranach dotykowych; – managerski – służący do zarządzania całym lokalem, kontroli poszczególnych obszarów działalności oraz koordynację pracy i planowanie działań, służy m.in. do prowadzenia gospodarki magazynowej, zapewnia pełną kontrolę kosztów, dzięki tworzonym na bieżąco raportom i analizom oraz kalkulację menu i potraw na podstawie receptur, opracowywanie optymalnych planów sprzedażowych itd. Wszystkie firmy informatyczne działające w obszarze gastronomii zapewniają lokalom wyposażenie w obydwa moduły: LSI Software – POSitive Restaurant POS i POSitive Restaurant Manager, Softech Gastro POS i Gastro Chef, S4H – S4H POS i S4H Chef,FoodSoft – ePos.POS i ePos.Boss, McComp – ProRESS i ProGASS, Windorf Nixorf – rManager POS i rManager Store, Micros Fidelio – Micros 9700 HMS i Restaurant Enterprise Solution (RES) itd. Poniżej prezentujemy przykładowe rozwiązania.

 

FoodSoft

FoodSoft jest przeznaczony dla firm, które dopiero założyły działalność gospodarczą i ich „przygoda” z rynkiem gastronomicznych się rozpoczyna. Jedną z większych bolączek restauratorów jest brak ciągłego dostępu do aktualnych danych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma FoodSoft stworzyła moduł ePOS.ONLINE umożliwiający podgląd danych sprzedażowych, listy obecności personelu, itd. Poprzez stronę WWW restaurator może w dowolnej chwili sprawdzić stan lokalu, nie ruszając się nawet na krok z domu…System FoodSoft jest systemem modułowym, dzięki czemu każde rozwiązanie dla klienta może być dobrane na „miarę”. Na całość rozwiązania składa się szereg modułów umożliwiających zarządzanie restauracją czy rozległą siecią lokali gastronomicznych wraz z obsługą magazynu centralnego.

 

System ePOS zintegrowany jest również z wieloma usługami sieci internet, czego doskonałym przykładem może być integracja modułu dostaw (szczególnie przydatne dla pizzerii) z mapami Google. System FoodSoft ePOS wyróżnia się na tle konkurencji jeszcze jedną ważną cechą – mianowicie jest to system w pełni skalowany, co oznacza dla restauratora możliwość w każdej chwili rozbudowy oraz integracji w dowolnym kierunku i wielkości. Wbudowane narzędzia analityczne dają praktycznie nieograniczone możliwości analizy danych sprzedażowych, jak i prognozowanie wielkości zapotrzebowanie na dane surowce bazując na danych z ostatniego okresu. Zysk z używania systemu informatycznego dopasowanego na miarę jest oczywisty: oprócz wymiernych...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail