KUCHNIA polska
 

 
KUCHNIA polska

2012-06-12

Praktycy i teoretycy na temat edukacji gastronomicznej w naszym kraju


 We wtorek, 20 marca 2012 r. najlepsi polscy szefowie kuchni spotkali się, by porozmawiać na temat polskiej edukacji w gastronomii i kierunków jej rozwoju. Spotkanie odbyło się z inicjatywy firmy Nespresso, globalnego pioniera w branży najwyższej jakości kawy porcjowanej, która jest współorganizatorem wielu prestiżowych wydarzeń gastronomicznych na całym świecie. Poza szefami kuchni, do Atelier Amaro, gdzie odbyło się spotkanie, przybyli również przedstawiciele środowiska gastronomicznego, dyrektorzy szkół gastronomicznych, dziennikarze branżowi oraz przedstawiciel Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Celem spotkania było stworzenie platformy dla wymiany doświadczeń reprezentantów różnych środowisk związanych z gastronomią. Zarówno praktycy, jak i teoretycy zgodzili się, że aby polska gastronomia mogła się rozwijać i dorównać do światowego poziomu, konieczne są zmiany, które pozwoliłyby na lepsze kształcenie młodych ludzi.

 

Do najważniejszych kwestii poruszonych podczas dyskusji należał temat niewystarczającej ilości zajęć praktycznych w szkołach gastronomicznych, brak ścisłej współpracy między środowiskami ekspertów-praktyków i instytucjami odpowiedzialnymi za tworzenie programów nauczania oraz rola, jaką w kształceniu nowych kucharzy powinni pełnić...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail