Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Województwo ukierunkowane na gastronomię

2012-08-21

Najwyższe w Polsce przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Warmii i Mazurach odnotowano w dziale zakwaterowanie i gastronomia – można przeczytać w raporcie „Warmia i Mazury 2020. Jaka droga rozwoju?”

 

Te dane robią wrażenie. Zwłaszcza, że jak podaje w tym roku Główny Urząd Statystyczny na jednego zatrudnionego w sektorze gastronomii i zakwaterowania w Polsce przypada wynagrodzenie w wysokości 2792 zł, czyli 19 zł za godzinę. To najniższe zarobki ze wszystkich sektorów, w których zbierane były dane – od administracji przez handel po przemysł. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przez pierwsze trzy miesiące 2011 roku w zakwaterowaniu i gastronomii pracowało 4,5 tys. osób. Potem ta liczba zmalała do 3,1 tys. Na początku 2012 roku zatrudnionych w tym sektorze było 3 tys. osób. Dla porównania w Polsce sektor zakwaterowania i gastronomii w 2011 roku dawał pracę przeciętnie 174,4 tys. osobom. To o 1,3 tys. mniej niż w 2010, ale aż o 28,2 tys. więcej niż w roku 2005 (dane GUS). Według raportu „Warmia i Mazury 2020. Jaka droga rozwoju?” gastronomia powinna być ważnym etapem we wzmocnieniu atrakcyjności turystycznej nie tylko tego regionu, ale także województw, które wskazywane są jako najbardziej atrakcyjne turystycznie, czyli zachodniopomorskiego, pomorskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Raport „Warmia i Mazury…” wskazuje, że w regionie brakuje...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności