OROYA Sushi Wine- wino do sushi
 

wino

OROYA Sushi Wine- wino do sushi

2022-03-31

Zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o sushi - idealnie wydobywa i podkreśla jego walory smakowe. Oroya Sushi Wine to wino stworzone przez japońską enolożkę Yoko Sato.To jedno z pierwszych win zaproponowanych w ramach międzynarodowego projektu – World Wine Project. 

oroya 175 x 275 prev1

Nowość w kategorii win

Cel był jeden: stworzyć wino, które będzie idealnie wydobywało i podkreślało walory smakowe sushi – najczęściej zamawianej potrawy kuchni japońskiej w Polsce. I tak powstała Oroya. - Oroya Sushi Wine to wino stworzone przez japońską enolożkę Yoko Sato - a kto, jak nie Japończycy, wiedzą jaki trunek jest najbardziej odpowiedni do sushi!  - mówi Tomasz Potrzebowski, Ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet Polska. - Yoko pracuje w hiszpańskiej winnicy Segura Viudas i właśnie w tym kraju powstało wino. Wytworzone zostało z trzech odmian winogron - Airen, Macabeo i Mascatel. Wino ma przyjemny, egzotyczny aromat orientalnych przypraw z dodatkiem wyraźnych nut cytrusów, zielonych jabłek i kwiatów. Dzięki swojej subtelności idealnie wydobywa i podkreśla walory smakowe sushi. Co bardzo ważne - jest świetnym uzupełnieniem dla tego dania, jednocześnie nie dominuje nad wyrafinowanym i dość delikatnym smakiem ryby. Oroya sprawdzi się również w połączeniu z owocami morza, smażonymi i pieczonymi rybami, delikatnymi przekąskami oraz sałatkami – mówi Tomasz Potrzebowski.

 Fenomen sushi 

Skąd pomysł na wino do sushi? Sushi to najczęściej zamawiana potrawa kuchni japońskiej w Polsce. To stale rosnący i rozwijający się segment. Z roku na rok dostępność sushi jest też coraz większa, danie pojawiło się w ofercie wielu dyskontów. Za co Polacy kochają sushi? To zdrowy, lekki i pyszny posiłek, sprzyjający długim rozmowom, idealny na rodzinny obiad, kolację z przyjaciółmi czy służbowy lunch.  A wybór składników jest tak bogaty, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Światowy projekt winiarski

Oroya to jedno z pierwszych win zaproponowanych szerokiemu gronu konsumentów i kontrahentów - zarówno w kanale nowoczesnym, jak i HoReCa - w ramach międzynarodowego projektu firmy Henkell Freixenet Polska - World Wine Project.  Chodzi o zaskakiwanie koneserów win propozycjami nieoczywistymi, wyszukanymi. - Jesteśmy we wszystkich kanałach sprzedaży, a nasza oferta jest szeroka – mówi Tomasz Potrzebowski,  koordynator projektu. - Bazujemy na globalnych zasobach Grupy Henkell Freixenet. W 2019 roku, po połączeniu z firmą Freixenet, staliśmy się właścicielami wielu winnic na całym świecie oraz uznawanych w świecie winiarskim marek butikowych. Wina z tych winnic uzyskują najwyższe noty w opinii krytyków oraz prestiżowych magazynów winiarskich.Hiszpańskie DNA firmy w pewien sposób określa kierunek poszukiwań. Oferta produktowa jest zatem oparta o wina z Hiszpanii, jednak nie zabraknie w niej trunków z innych krajów i regionów winiarskich. Francja, Niemcy, Argentyna również będą miały swoją reprezentację. Bliskie polskim sercom wina węgierskie i morawskie także znajdują tu miejsce – zapewnia Tomasz Potrzebowski.

- Nie chcemy sprowadzać win, które są jedynie dobre, wystarczające, poprawne - mówi Joanna Semczuk, Dyrektor ds. Handlu i Logistyki w firmie Henkell Freixenet Polska. – Zależy nam na wprowadzaniu marek, które mają szanse odegrania ważnej roli. W czasach, kiedy zanikają różnice między społeczeństwami, wierzymy, że polski konsument, krok po kroku, staje się w swoich zachowaniach zakupowych podobny do innych Europejczyków. Chcemy więc dostarczać – kanałom dystrybucji i polskiemu klientowi – wina, które odniosły sukces na rynkach światowych, bo jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w Polsce – uważa Joanna Semczuk.  

Oroya Sushi Wine w pojemności 0,75 l dostępne jest w szerokiej dystrybucji od 1 marca br. Cena rekomendowana to 19, 95 zł

fot. materiał prasowy 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail