Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


REWOLUCJA na kilkanaście kranów

2012-08-21

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania piwem, trunkiem do tej pory traktowanym po macoszemu. Rozwój rynku zawdzięczamy w dużej mierze piwom zagranicznym, przynoszącym konsumentom zupełnie nowe doznania smakowe. Wraz z nimi przywędrowały do nas mody i sposoby serwowania złotego trunku. Jednym z najciekawszych trendów są bary Multi-Tap.

  

Pod tą nazwą kryje się cała piwna filozofia. Chodzi o lokale, w których możemy spróbować kilku lub kilkunastu piw z beczki. Oferta takich miejsc ciągle się zmienia, proponując szeroki wybór piw w różnych stylach, pochodzących z wielu krajów.

 

Podstawa to krany

Geneza powstania takich barów wiąże się z rozwojem piwowarstwa rzemieślniczego w USA i w zachodniej Europie. Wielu konsumentów znudzonych monotonną ofertą koncernów piwnych poszukiwało odmiennych smaków. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku był gwałtowny wzrost ilości małych browarów, oferujących ciekawe i niebanalne piwa. Wraz z nimi pojawiły się puby i bary nastawione na serwowanie tego rodzaju trunków. Takie lokale skupiają się na różnorodności i najwyższej jakość serwowanych piw. Najczęściej wiąże się to z posiadaniem przynajmniej kilku kranów, w których kończącą się beczkę zastępuje nowa zawierająca zupełnie inne piwo. Oczywiście ilość kranów jest w tym przypadku sprawą umowną i indywidualną. Spacerując malowniczymi uliczkami Brukseli, możemy trafić do Delirium Café, pubu który oferuje wybór ponad 60 trunków beczkowych uzupełnionych dwoma tysiącami różnych marek piwa butelkowego. W Wielkiej Brytanii kilkanaście nalewaków uchodzi za standard serwowania piwa. Za oceanem, w ojczyźnie Multi-Tap barów, ilość kranów zapiera dech w piersi nawet najbardziej doświadczonego piwosza. W ostatnich latach Polacy odkryli piwa niszowe. Wraz z nimi pojawiły się pierwsze lokale...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności