POLSKA forestem gumpem kuchni
 

 
POLSKA forestem gumpem kuchni

2012-10-05

Trzynastu najbardziej wpływowych i innowacyjnych szefów kuchni z całego świata zjechało na Suwalszczyznę, aby w ciągu niecałego tygodnia poznać miejscowe produkty, wymieniać się pomysłami i oczywiście przygotować niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju kolację.

  

Wszystko to za sprawą piątej, w ciągu trzech lat, edycji Cook it Raw. Jest to inicjatywa, mająca na celu wspieranie wymiany kulturowej, pogłębianie wiedzy o tradycjach i tworzenie atmosfery współpracy między szefami kuchni a lokalną społecznością. Do tej pory Cook it Raw gościło we Włoszech, Laponii i w Japonii.

  

Dlaczego Suwalszczyzna?

Tym razem wybrano Suwalszczyznę. Z kilku powodów. Po pierwsze organizatorów zafascynowały wyniki raportu International Assessment of Agricultural Knowledge, Science and Technology for Development (IAASTD), którego autorzy ocenili, że typ gospodarstw rolnych, jaki dominuje w Polsce – małe, tradycyjne farmy – może stanowić realne rozwiązanie dla globalnych problemów rolniczych. A na Suwalszczyźnie większość gospodarstw jest tego typu. Po drugie Polska jest...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail