PIEC uniwersalny
 


PIEC uniwersalny

2012-10-05

Technologia konwekcyjno-parowa jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod przyrządzania posiłków. Wybranie właściwego dla naszej restauracji pieca i odpowiednich akcesoriów wiąże się z ilością i rodzajem jedzenia, jakie chcemy serwować.

  

Ruszt do grilla zamawiamy jeśli będziemy chcieli podawać grillowane steki, a blachę do jajek kupujemy, jeśli nastawiamy się na produkty jajeczne typu omlety czy jajka sadzone. Wyboru odpowiednich akcesoriów możemy dokonać już po zakupie pieca.

 

Wielkość ma znaczenie

Kluczową jednak rzeczą jest wybór wielkości urządzenia. Na ogół piece sześciopółkowe są optymalne do miejsc, gdzie wydaje się do 100 posiłków dziennie, dziesieciopółkowe – przy ilości do 150, a większe – jak na przykład dwudzistopółkowe – sprawdzą się w dużych zakładach produkcyjnych. Wszystko zależy od indywidualnej specyfiki lokalu. – Najczęstszy błąd to właśnie wybór pieca nieodpowiedniej wielkości. Ze względów oszczędnościowych zamawiający często decydują się na mniejszy model – mówi Mateusz Fangrat, regionalny manager sprzedaży Rational. – W praktyce takie urządzenie nie jest w stanie sprostać ilości zamówień i większej produkcji. Do innych błędów zalicza się wybór nieodpowiedniego zasilania – dodaje Mateusz Fangrat. Taki piec jest zazwyczaj głównym narzędziem pracy (chociaż na przykład dla restauracji serwujących dania kuchni azjatyckiej podstawowymi urządzeniami są wok i warnik), ale może służyć również jako urządzenie dodatkowe. – Piec przestaje być tylko piecem, zastępując inne urządzenia gastronomiczne: piekarnik, patelnię elektryczną, rożen, grill, frytkownicę, a częściowo nawet kuchnię – mówi Krzysztof Gawlik, ekspert kulinarny RM Gastro. – Czy jest niezbędny? Mocno upraszczając: nie jest niezastąpiony. Ale sam zdecydowanie zastępuje dużo urządzeń.

 

Mateusz Fangrat, regionalny manager sprzedaży Rational - Cena katalogowa urządzenia zależy od możliwości, rodzaju zasilania oraz konkretnego modelu. Cena wzrasta wraz z oferowanymi przez urządzenie funkcjami (możliwościami) czy wielkością. Należy brać pod uwagę także koszt podstawowych akcesoriów; w prostszych modelach dochodzi koszt zakupu filtrów czy uzdatniaczy wody. Ta inwestycja bardzo szybko się zwraca i w profesjonalnej kuchni piec konwekcyjno-parowy to jej serce. Dzięki zwiększonej wydajności produkcyjnej i minimalizacji kosztów zużycia zasobów naturalnych inwestor...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail