Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Meble od kuchni

2012-10-05

Anegdota głosi, że dwie warszawskie kulinarne rodziny Kręglickich i Gesslerów, swego czasu przymierzały się do otworzenia restauracji w pałacu Błękitnym w Warszawie. Pierwsza uznała, że to nie ma sensu, bo kuchnia była za mała, druga postanowiła zaryzykować. Podobno, kiedy kucharz zobaczył kuchnię… uciekł.

  

Najmniejszą nawet kuchnię można przystosować do użytkowania. Pracowałem kiedyś w takiej, w londyńskiej La Cage Imaginaire. Kuchnia to duże słowo. Był to szeroki na pół-metra, a długi na pięć metrów korytarzyk. Tworzyły go po jednej stronie kuchnia, zamrażarka i lodówka, po drugiej ciąg dalszy lodówek, stół i zmywak. Pamiętam, że kiedy na sali (12 stolików) był komplet to w naszej małej przestrzeni stawaliśmy się mistrzami nie tylko szybkości przygotowywanych potraw, ale także organizacji przestrzeni. Wieko zamrażalki stawało się krajalnicą, taborety tzw. wydawką, a zmywarka idealną przestrzenią do przygotowywania starterów. Nie ma wątpliwości, że kuchnia La Cage Imaginaire była funkcjonalna. Wymagało to jednak wyobraźni szefa kuchni, z którym ustaliliśmy swoisty system pracy. Dzięki temu nie wpadaliśmy na siebie i z czasem uzupełnialiśmy. Architekci powinni uczyć się od nas zarządzania przestrzenią, znaliśmy każdy centymetr naszej maleńkiej kuchni. I nawet nie wyobrażaliśmy sobie, że może być inaczej.

 

Kuchnia zależna od klienta

A może być. Wystarczy, że od początku zaczniemy myśleć o właściwym zaprojektowaniu kuchni. Nie tylko właściciel i szef kuchni przyszłej restauracji powinien brać udział w projektowaniu zaplecza kuchennego. Warto poradzić się specjalistów i wesprzeć się o profesjonalny projekt technologiczny. – Dzisiejsze kuchnie projektowane są według najnowszych trendów – mówi Rafał Toja, kierownik działu sprzedaży Centrum Wyposażenia Gastronomii M&M Gastro. – Obok podstawowych linii grzewczych, urządzeń chłodniczych, czy mebli ze stali nierdzewnej inwestorzy coraz częściej decydują się na nowoczesne piece konwekcyjno-parowe, pakowarki próżniowe, czy urządzenia do obróbki metodą Sous Vide – kończy Rafał Toja. Profesjonalne firmy zajmują się nie tylko projektowaniem wnętrz, ale:

 • doradztwem technicznym i sanitarnym
 • szkoleniem personelu i bieżącym wsparciem na temat obsługi urządzeń
 • dostawą zakupionych urządzeń oraz fachowym montażem na miejscu
 • szybkim serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjny (ważne, żeby serwis dostępny był w ciągu...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności