Marzenia o sushi
 
Marzenia o sushi

2012-10-05

Sushi – tradycyjne danie biednych japońskich rybaków stało się modne i popularne na całym świecie. Parę lat temu, zwłaszcza w Warszawie, powstało wiele lokali serwujących surową rybę. Moda jedno, a biznes drugie. Utrzymanie się na wymagającym rynku do łatwych zadań nie należy. Dobry pomysł, trafiona lokalizacja i umiejętności finansowe to klucz do sukcesu.

  

Matka trójki dzieci, szukająca pomysłu na własny biznes... Prowadzenie sushi baru wydawało mi sie nierealne, ale jednak o tym marzyłam. Realizację tego marzenia ułatwił mi brat, który okazał się świetnym kucharzem sushi. Pierwsze szlify w tym zawodzie zdobył w Stanach Zjednoczonych. Połączyliśmy umiejętności, pasję i marzenia i wydaje mi się, że stworzyliśmy klimatyczne, ciepłe i przyjemne miejsce, w którym oprócz smacznego jedzenia goście czują się swobodnie, dzięki wystrojowi, atmosferze miejsca i muzyce.

 

Lokalizacja i sushi master

Istotne było znalezienie odpowiedniego lokalu, bowiem tego typu bar, z japońską kuchnią, naszym zdaniem musiał znaleźć się w jakimś biznesowym, ekskluzywnym miejscu. Dlatego wybór padł na Galerię Platinum w sąsiedztwie hotelu Hilton, Platinum Residence, apartamentowców i wielu biurowców. Dzięki temu mamy już wielu wiernych gości. Myślę jednak, że dużą rolę odgrywa także wysoka jakość potraw, tworzonych przez kucharzy z pasją. Zatrudniamy japońskiego sushi mastera, który tajników sztuki przyrządzania sushi uczył się w Akademii Sushi w Tokio i do naszej restauracji wnosi prawdziwy japoński akcent. Zyskał już nawet swoich wiernych fanów. To nasz sukces, bo w Polsce nie jest łatwo znaleźć dobrego sushi mastera, mimo że wielu kucharzy za takich się uważa. Żeby robić dobre sushi, nie wystarczą umiejętności techniczne, potrzebna...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail