Świetlna inspiracja
 
Świetlna inspiracja

2012-11-12

Planowanie rozmieszczenia opraw świetlnych w trakcie tworzenia projektu np. restauracji jest fundamentalne. Czy światło ma być delikatne? Czy ma podświetlać zdjęcia wiszące na ścianie? Czy powinno się rozprzestrzeniać jak łuna, na przykład spod podwieszanych sufitów? A może służyć jako element tylko dekoracyjny, akcentując dany obiekt – krzesło, kredens albo stół?

 

 

Wszystko zależy od charakteru i funkcji restauracji. W każdym z pomysłów oświetlenie odgrywa inną rolę. Dlatego do projektu nie można podejść szablonowo. Światło nie powinno przeszkadzać. Rozjaśniona, biała barwa jest chłodna i zimna. Źle, jeśli denerwuje i kojarzy się ze smutkiem. Barwy żółta i pomarańczowa są ciepłe i wpływają na nas kojąco. W zależności od barwy światła nawet potrawy zmieniają wygląd. Korzystnie jest stosować ciepłą barwę światła, która koi oczy i pobudza zmysły.

 

 

Trzy poziomy światła

Coraz częściej odchodzi się od typowych żarówek, zastępując je ledami. Początkowo oczywiście jest to droższa inwestycja niż zwykłe żarówki, ale koniec końców opłaca się. Mają one dłuższą żywotność, nie nagrzewają się i są różnokolorowe. Punkty świetlne mogą być rozmieszczone na trzech poziomach. Sufitowe zapewniają światło nad stolikami. Podświetlenia tworzą łunę promieni na ścianę lub sufit, w zależności od pozycji punktów...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail