Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Świetlna inspiracja

2012-11-12

Planowanie rozmieszczenia opraw świetlnych w trakcie tworzenia projektu np. restauracji jest fundamentalne. Czy światło ma być delikatne? Czy ma podświetlać zdjęcia wiszące na ścianie? Czy powinno się rozprzestrzeniać jak łuna, na przykład spod podwieszanych sufitów? A może służyć jako element tylko dekoracyjny, akcentując dany obiekt – krzesło, kredens albo stół?

 

 

Wszystko zależy od charakteru i funkcji restauracji. W każdym z pomysłów oświetlenie odgrywa inną rolę. Dlatego do projektu nie można podejść szablonowo. Światło nie powinno przeszkadzać. Rozjaśniona, biała barwa jest chłodna i zimna. Źle, jeśli denerwuje i kojarzy się ze smutkiem. Barwy żółta i pomarańczowa są ciepłe i wpływają na nas kojąco. W zależności od barwy światła nawet potrawy zmieniają wygląd. Korzystnie jest stosować ciepłą barwę światła, która koi oczy i pobudza zmysły.

 

 

Trzy poziomy światła

Coraz częściej odchodzi się od typowych żarówek, zastępując je ledami. Początkowo oczywiście jest to droższa inwestycja niż zwykłe żarówki, ale koniec końców opłaca się. Mają one dłuższą żywotność, nie nagrzewają się i są różnokolorowe. Punkty świetlne mogą być rozmieszczone na trzech poziomach. Sufitowe zapewniają światło nad stolikami. Podświetlenia tworzą łunę promieni na ścianę lub sufit, w zależności od pozycji punktów...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności