Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Zimowe rozgrzewacze

2012-11-12

Większość z nas marzy, by w taką pogodę jaka jest teraz za oknem znaleźć się w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu, najlepiej z wygodnym fotelem blisko rozpalonego kominka. Ale mało kto wyobraża sobie w tym fotelu siebie ze szklanką lub... kieliszkiem piwa, które pozornie pasuje tylko do ochłody i zaspokajania pragnienia w upalne dni.

  

Nic bardziej mylnego: świat piwa oferuje nam bowiem trunki, których cechy idealnie wpasowują się w nasze potrzeby w takich momentach. To Winter Warmers, czyli zimowe rozgrzewacze.

 

Goryczkowy balans

Cechy tych piw to wysoka zawartość alkoholu, słodowa słodycz zbalansowana jednak przez goryczkę wynikającą z idealnego nachmielenia, a w aromacie wyczuwalne nuty od owocowych przez słodowe i karmelowe, aż do palonych oraz toffi. Style piwa wpisujące się w tę charakterystykę to między innymi porter bałtycki, dymiony koźlak dubeltowy, belgijskie ciemne mocne ale czy mniej popularny na naszym rynku stout cesarski. A także całkiem egzotyczne dla polskiego piwosza wino jęczmienne. Zacząć winniśmy od porteru bałtyckiego. To piwo o hebanowej barwie jest naszym wkładem w światową kulturę piwną. Wysoko ceniony przez znawców, nieco niedoceniany przez przeciętnego piwosza, porter na dobre opanował nasz rynek. Z sukcesami warzy go kilka rodzimych browarów i co ciekawe,...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności