Hiszpański szef kuchni Dabiz Muñoz ponownie zdobywa tytuł The Best Chef podczas Gali The Best Chef Awards powered by Perlage
 

konkursy

Hiszpański szef kuchni Dabiz Muñoz ponownie zdobywa tytuł The Best Chef podczas Gali The Best Chef Awards powered by Perlage

2022-09-25

Prócz wyłonienia listy Top 100 najlepszych szefów kuchni na świecie w czasie Gali wręczono również 12 nagród specjalnych w różnych dziedzinach. Otrzymali je: Dabiz Muñoz, Antonio Bachour, Ana Roš, Anne-Sophie Pic, Natsuko Shoij, Josh Niland, Jessica Rosval, Riccardo Camanini, Franco Pepe, Pierre Koffmann i Andoni Luis Aduriz.

509A0960

Szósta edycja The Best Chef Awards powered by Perlage wspierana przez Radę Miasta i Wspólnotę Madrytu, sprowadziła na całe trzy dni do stolicy najwybitniejszych profesjonalistów światowej gastronomii.

Szósta edycja The Best Chef Awards powered by Perlage, zakończyła się dziś w Madrycie wielką galą, podczas której ogłoszono listę 100 najlepszych szefów kuchni na świecie. Długo wyczekiwany ranking prowadzi, drugi rok z rzędu, Dabiz Muñoz, szef kuchni DiverXO (Madryt, Hiszpania).

Głosujący po raz kolejny docenili bardzo spersonalizowaną kuchnię, która ucieka od minimalizmu. Nieprzewidywalny i osadzony w doskonałości styl, który pomimo wpływów różnych inspiracji zaczerpniętych z wielu prądów kulinarnych, przenosi do własnego, sennego wszechświata, który okazuje się nieprzewidywalny. Motto brzmi: awangarda albo śmierć.

Oprócz listy Top 100 The Best Chefs Awards przyznało 12 specjalnych wyróżnień, które nagradzają w wielu dziedzinach.

NAGRODY SPECJALNE:

- The Best Chef Voted by Professionals Award powered by Glovo: Dabiz Muñoz (DiverXO, Madrid, Spain)

- The Best Chef Pastry Award powered by Valrhona: Antonio Bachour (Bachour, Coral Gables, United States)

- The Best Chef Pristine Award powered by GinRaw: Ana Roš (Hiša Franko, Kobarid, Slovenia)

- The Best Chef Dining Experience Award powered by Ron Matusalem: Anne-Sophie Pic (Pic, Valence, France)

- The Best Chef FoodArt Award powered by Arturo Sánchez: Natsuko Shoij (Éte, Tokyo, Japan)

- The Best Chef City Gourmet Award powered by Correos: Dabiz Muñoz (DiverXO, Madrid, Spain)

- The Best Chef Innovation Award powered by Custom Culinary: Josh Niland (Saint Peter, Sydney, Australia)

- The Best Chef Rising Star Award powered by Perrier-Jouët: Jessica Rosval (Casa Maria Luigia, Modena, Italy)

- The Best Chef New Entry powered by Le Nouveau Chef: Riccardo Camanini (Lido 84, Gardone Riviera, Italy)

- The Best Chef Pizza Award powered by Molini Pizzuti: Franco Pepe (Pepe in Grani, Caiazzo, Italy)

- The Best Chef Legend AwArd powered by Difference Coffee: Pierre Koffmann (Tarbes, France, 1948)

- The Best Chef Science Award powered by Academia Madrileña de Gastronomía: Andoni Luis Aduriz (Mugaritz, Rentería, Spain)

Celem The Best Chef Awards jest stworzenie powiązań pomiędzy najlepszymi myślicielami i liderami kulinarnego uniwersum i fine dining oraz do podkreślenia ich sposobów postępowania. Jego celem jest wyróżnienie ludzi, a nie restauracji lub lokalizacji; skupiamy się na szefie kuchni, jego postawie, jego podejściu do gotowania i co wyróżnia go spośród otaczających go osób. Dobre gotowanie to za mało, kreatywność, inteligencja, pasja, innowacyjność, zrównoważony rozwój, nowe technologie nauka i pozytywny wpływ na społeczeństwo poprzez gotowanie są również zauważane i doceniane.

DECYZJA 350 SZEFÓW KUCHNI I EKSPERTÓW

Coroczna klasyfikacja najlepszych szefów kuchni na świecie jest wynikiem opinii i głosów 350 osób. O nowej liście decyduje 100 szefów kuchni, którzy pojawiają się w obecnym rankingu, 100 nowych kandydatów oraz decyzja 150 ekspertów (dziennikarze, krytycy, koneserzy, fotografowie...), którzy byli wcześniej odpowiedzialni, z kolei za wskazanie nowych kandydatów do listy Top100.

Ta - już szósta edycja konkursu The Best Chef Awards była wspierana zarówno przez Radę Miasta, jak i Wspólnotę Madrytu. Wielka gala finałowa była poprzedzona przez dwa dni refleksji i wymiany wiedzy. Area Talks i Food Meets Science to dwie poświęcone edukacji sekcje, których celem jest dostarczenie inspiracji wszystkim uczestnikom: dziennikarzom, szefom kuchni i miłośnikom gastronomii.

Dzięki zaangażowaniu i hojności Rady Miasta Madrytu i Wspólnoty Madrytu, każdy miał okazję pogłębić swoją wiedzę na temat miasta i jego regionu, który witał gości z otwartymi ramionami, jego specyfiką, swoją historią, swoją architektura, kulturą i szeroką gamą aromatów, smaków, produktów, receptur, tradycji i awangardy

fot. materiał prasowy 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail