Szczypta przekory w szkole barmanów
  patronat medialny

Szczypta przekory w szkole barmanów

2022-11-20

9 listopada w centrum szkoleniowym Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów w Warszawie w ramach cyklu wydarzeń specjalnych #warsztatytematyczne odbyło się spotkanie „DRAGMA – pierwszy polski rzemieślniczy wermut”.

4

 Prowadzący wspólnie z młodymi barmanami oddali hołd naszym przekornym przodkom! Uczestnicy mogli się dowiedzieć od prelegentów, że DRAGMA to pierwszy polski rzemieślniczy wermut, czyli wino naturalnie wzmocnione i aromatyzowane ziołami oraz ingrediencjami botanicznymi. Receptura DRAGMY – stworzona przez mistrzów i pasjonatów - bazuje na najwyższej jakości składnikach: rocznikowych węgierskich winach od winiarskich legend, ekologicznych ziołach z puszczy białowieskiej oraz polskim spirytusie.

DRAGMA to staropolskie określenie na szczyptę - szczyptę tego i owego, którą dodawano do ówczesnych win, aby poprawić ich smak. Doprawianie win na szeroką skalę spowodowało w XVI wieku wprowadzenie zakazów, zabraniających kupcom tego procederu. Jednak przekorni Polacy niewiele sobie z tego robili i dzięki temu na terenach Rzeczypospolitej sporządzano wermuty niemal 200 lat wcześniej nim zajął się tym Antonio Carpano – Włoch uważany za ojca współczesnych wermutów. 

 Twórcy DRAGMY wspólnie z młodymi barmanami oddali hołd dumnym i  przekornym przodkom podczas warsztatów. Warsztaty były podzielone na część merytoryczną poświęconą tajnikom produkcji wermutu, składnikom i smakowi oraz część praktyczną w której Patryk Biadacz zabrał uczestników w podróż po nieoczywistych smakach i technikach. Pojawił się dym, piana, tynktury i białka.

Patryk Biadaczwspólnie z uczestnikami przygotował kilka niesztampowych klasycznych koktajli takich jak Artemis, White Negroni, czy Chrystantemum, a także autorskie koktajle DRAGMY – „15 minut sławy” poświęcony Andy’emu Warholowi, czy „Urodzona do tego” zadedykowany Joannie D’Arc

Plakat WarsztatyTematyczne IG

fot. materiał prasowy 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail