Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaTrzy minuty do czystości

2013-03-18

Stały napływ gości to marzenie każdego restauratora. Do ruchu w interesie należy jednak być przygotowanym. Nie tylko wykwalifikowana kadra jest ważna, ale też sprzęt. A gdy mowa o sprzęcie, nie można zapominać o zmywarce.

rs-2012-02-24

Zapomnieć w gastronomii można jednak o zmywarce domowej. – Profesjonalne zmywarki dla gastronomii w porównaniu ze zmywarkami domowymi działają o wiele wydajniej. Cykl mycia wynosi 2-3 minuty, a naczynia poddawane są procesowi wyparzania – mówi Dariusz Cacko, kierownik działu handlowego PROBOX. – Ponadto stosowana w nich chemia jest o wiele silniejsza od preparatów używanych w zmywarkach domowych.

Absolutnie nie sprawdzą się tabletki do zmywarek domowych. Bez płynu myjącego i nabłyszczającego nie można oczekiwać dobrego działania takich zmywarek. Płyn nabłyszczający tylko z nazwy może wydawać się zbędnym dodatkiem. To niezwykle istotny środek dozowany w fazie wyparzania, który dodatkowo dezynfekuje naczynia, niezbędny element właściwego mycia naczyń.

 

Talerz – miara wydajności

Wszystko to wynika ze specyfiki lokalu gastronomicznego. Duży ruch i ogromne zapotrzebowanie na większe ilości naczyń stołowych wymagają szybkiego i precyzyjnego działania. Każda zmywarka dla gastronomii ma funkcję wyparzania w temperaturze 85-90oC, co jest niezwykle istotne w punktach zbiorowego żywienia. Wydajność zmywarki gastronomicznej mierzy się za pomocą liczby talerzy umytych w ciągu godziny. Orientacyjna wydajność dochodzi do kilkuset talerzy na godzinę. Konieczne jest usunięcie z naczyń resztek i wstępne opłukanie, głównie z powodu specyfiki zmywarki, która myje w tej samej wodzie przez kilka cykli. Specjalnie...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności