Trzy minuty do czystości
 

 
Trzy minuty do czystości

2013-03-18

Stały napływ gości to marzenie każdego restauratora. Do ruchu w interesie należy jednak być przygotowanym. Nie tylko wykwalifikowana kadra jest ważna, ale też sprzęt. A gdy mowa o sprzęcie, nie można zapominać o zmywarce.

rs-2012-02-24

Zapomnieć w gastronomii można jednak o zmywarce domowej. – Profesjonalne zmywarki dla gastronomii w porównaniu ze zmywarkami domowymi działają o wiele wydajniej. Cykl mycia wynosi 2-3 minuty, a naczynia poddawane są procesowi wyparzania – mówi Dariusz Cacko, kierownik działu handlowego PROBOX. – Ponadto stosowana w nich chemia jest o wiele silniejsza od preparatów używanych w zmywarkach domowych.

Absolutnie nie sprawdzą się tabletki do zmywarek domowych. Bez płynu myjącego i nabłyszczającego nie można oczekiwać dobrego działania takich zmywarek. Płyn nabłyszczający tylko z nazwy może wydawać się zbędnym dodatkiem. To niezwykle istotny środek dozowany w fazie wyparzania, który dodatkowo dezynfekuje naczynia, niezbędny element właściwego mycia naczyń.

 

Talerz – miara wydajności

Wszystko to wynika ze specyfiki lokalu gastronomicznego. Duży ruch i ogromne zapotrzebowanie na większe ilości naczyń stołowych wymagają szybkiego i precyzyjnego działania. Każda zmywarka dla gastronomii ma funkcję wyparzania w temperaturze 85-90oC, co jest niezwykle istotne w punktach zbiorowego żywienia. Wydajność zmywarki gastronomicznej mierzy się za pomocą liczby talerzy umytych w ciągu godziny. Orientacyjna wydajność dochodzi do kilkuset talerzy na godzinę. Konieczne jest usunięcie z naczyń resztek i wstępne opłukanie, głównie z powodu specyfiki zmywarki, która myje w tej samej wodzie przez kilka cykli. Specjalnie...

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail