Fenomen żółtych serów
 
Fenomen żółtych serów

2013-05-21

W Polsce rozwija się moda na sery. Nadają smak kanapkom, stanowią dodatek do potraw, są głównym składnikiem wielu z nich. Najpopularniejsze gatunki spośród wszystkich dostępnych na świecie to sery żółte z Holandii i Szwajcarii. Na czym polega ich fenomen, czym się różnią, które są lepsze do fondue, a które do zapiekanek?

rs-2013-03-11

W Polsce najpopularniejszymi serami typu holenderskiego są Gouda i Edamski, a szwajcarskiego – Aldamer i Ementaler. Technologia ich produkcji jest znana u nas od ok. XVI w., kiedy w naszym kraju osiedlili się mieszkańcy z tych państw. Obecnie produkowane w Polsce nie odbiegają jakością od zagranicznych pierwowzorów.

 

Sery typu szwajcarskiego – Aldamer

Należą do serów twardych, wyprodukowanych z mleka krowiego. Ich dojrzewanie trwa od trzech do czterech tygodni. Smak mają łagodny, słodkawo-orzechowy, aromatyczny. Miąższ...

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail