Wybór odpowiedniego dostawcy win i alkoholi do restauracji
 

 wino

Wybór odpowiedniego dostawcy win i alkoholi do restauracji

2023-03-14

To ważna decyzja, przed którą stanąć musi każdy świadomy właściciel lub menedżer. Wino i inne alkohole są integralną częścią oferty niemal każdej restauracji. Odpowiednio dobrana karta win i alkoholi buduje prestiż lokalu, pomaga w zwiększeniu rachunku i podnosi zadowolenie gości. Z jednej strony, oferta dostawcy musi być różnorodna i zaspokajać potrzeby różnych gości, z drugiej zaś powinna być odpowiednio dopasowana do menu i klimatu lokalu. Kluczowe są kwestie terminowości dostaw, również tych wyjątkowych, „na już”, oraz bezpieczeństwa przesyłek.

rs 2023 01t 44

Ważne jest, aby dostawca miał bogatą ofertę win, obejmującą różne regiony winiarskie, kraje i odmiany winogron. Równie istotne są różnorodne kategorie cenowe. Dobry dostawca oferuje atrakcyjne wina w każdym przedziale cenowym – od win codziennych, nieskomplikowanych, aż do produktów klasy premium, dla wymagających koneserów. Goście restauracji różnią się preferencjami, doświadczeniem, obyciem, jak również zasobnością portfela, dlatego karta win powinna być różnorodna i przemyślana. Chęć dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców nie musi oznaczać bardzo długiej listy win. Takie rozwiązanie może być problematyczne logistycznie i raczej preferowane jest przez winiarnie oraz restauracje z własną piwniczką i obsługą sommelierską. W większości restauracji lepiej sprawdzają się karty zwięzłe, zawierające kilkanaście różnych win podzielonych na podstawowe kategorie: wina domowe, musujące, białe, różowe, czerwone i na końcu wina słodkie lub deserowe. 

Kontakt z przedstawicielem dystrybutora

Dobry dostawca win zatrudnia profesjonalnych przedstawicieli handlowych, którzy znają własną ofertę i potrafią doradzić, jakie wina będą pasować do różnych rodzajów jedzenia,...Łukasz Bogumił, Wineonline

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail