Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Outsourcing sposób na optymalizację

2013-05-21

Kryzys. Kto z nas o nim nie słyszał? Na przestrzeni ostatnich miesięcy, choć niewidzialny, jest wciąż obecny jak niechciany gość. Determinuje nasze działania, ma wpływ na kluczowe decyzje, wymusza rozwiązania czasem nieprzyjemne lub niestandardowe. Choć nie jest naszym sprzymierzeńcem, warto zastanowić się, czy nie może on nam pomóc np. wymuszając optymalizację różnych aspektów naszej działalności.

rs-2013-03-38

Optymalizować koszty, zatrudnienie oraz inne operacyjne czynniki należy zawsze, ale czas kryzysu może pomóc nam w odnalezieniu i realizacji właściwych rozwiązań.

 

Przychody, zyski, koszty

Prowadząc działalność gastronomiczną musimy mieć świadomość, iż na nasz sukces wpływ mają trzy czynniki: przychody, koszty i zysk. To zysk jest miernikiem naszej efektywności, opłacalności, prawidłowości działań i decyzji. Na każdy z powyższych czynników mamy bezpośredni wpływ.

Przychody są efektem dbałości o jakość kuchni i serwisu, zabiegów marketingowych itd. Dostępność lokalu, wnętrze, marka jaką wypracowujemy każdego dnia, spójność tych działań oraz troska o jak najwyższy poziom usług powinny być źródłem przychodów naszej działalności. Ale przychody, owszem, są ważne, lecz nie gwarantują jeszcze sukcesu.

Miernikiem naszej działalności zawsze będzie zysk. Jest on w dużym uproszczeniu stosunkiem przychodu do kosztów. Umiejętność planowania, zarządzania, redukcja kosztu bez straty na jakości, to cele, które stoją przed osobami zarządzającymi działalnością gastronomiczną. Nie ma znaczenia czy jest to restauracja, bar, kafejka czy jakikolwiek inny punkt. To właśnie koszt może zniweczyć efekty naszej pracy. Może, ale nie musi.

Profil naszej działalności definiuje trzy główne koszty, czyli surowców, pracy oraz koszty pozostałe. Kontrolując każdy z nich wpływamy na poziom zysku naszej działalności. Koszty pracy to, według definicji, „ogół wydatków poniesionych przez pracodawcę na rzecz pozyskania, wykorzystania, utrzymania i doskonalenia zasobów pracy”. W większości przypadków to obciążenie jest drugim co do wielkości po żywności kosztem naszej działalności. Zastanówmy się więc, w jaki sposób możemy go kontrolować bez obniżenia jakości, a może nawet ją podwyższając?

 

Outsourcing usług

Prowadzenie działalności gastronomicznej wiąże się z...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności