Nowy, bezpłatny e-book “Prowadź gastronomię z sukcesem”, czyli wszystko, co przedsiębiorca musi wiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu gastronomicznego
 

trendy

Nowy, bezpłatny e-book “Prowadź gastronomię z sukcesem”, czyli wszystko, co przedsiębiorca musi wiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu gastronomicznego

2023-11-01

Własna restauracja to bardzo dobry pomysł na biznes, który może zaowocować dużym zyskiem i opłacalnością. Jednak otwieranie, a także prowadzenie lokalu gastronomicznego wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania wszelkich niezbędnych wymogów. Z tego powodu firma GoPOS, która dostarcza nowoczesne systemy sprzedażowe dla branży HoReCa, prezentuje nowy, bezpłatny poradnik. E-book “Prowadź gastronomię z sukcesem” to kompleksowy zbiór wszystkich niezbędnych informacji na temat zakładania i prowadzenia lokalu gastronomicznego, w tym porad prawnych, marketingowych i dotyczących niezbędnego wyposażenia. Poradnik powstał we współpracy z licznymi ekspertami z różnych branż, których wiedza i wskazówki mogą skutecznie pomóc na każdym etapie prowadzenia działalności. Premiera e-booka miała miejsce w październiku 2023 roku, a materiał można pobrać za darmo na stronie internetowej firmy GoPOS: https://gopos.pl/landing/ebook-prowadz-gastronomie-z-sukcesem.

notka pr gopos 3

fot. materiał prasowy

 

E-book “Prowadź gastronomię z sukcesem” to źródło wiedzy dla wszystkich restauratorów - zarówno tych, rozpoczynających swoją przygodę w branży, jak i prowadzących już swój własny lokal. Przedstawione informacje mają pomóc wszystkim przedsiębiorcom na każdym etapie i dostarczyć kompleksowych informacji na temat gastronomicznego biznesu. Publikacja będzie także przydatna dla osób szukających nowych pomysłów i strategii na rozwój swojego biznesu oraz dla tych, którzy chcą poznać nowoczesne rozwiązania, efektywnie wspierające działanie każdego lokalu gastronomicznego.

Branża gastronomiczna to w dalszym ciągu dynamiczny i stale rozwijający się rynek. Coraz większa liczba przedsiębiorców wykazuje zainteresowanie założeniem własnej restauracji, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność tego sektora. Nie możemy jednak zapominać, że popularność ta idzie w parze z konkurencją. Rynek gastronomiczny jest wymagający i pełen wyzwań, dlatego odpowiednie przygotowanie jest dziś kluczem do sukcesu. Z tego względu zdecydowaliśmy się przygotować poradnik, który stanowiłby kompleksowy zbiór wiedzy dla wszystkich, prowadzących swój gastronomiczny biznes. E-book zawiera rzetelną i cenną wiedzę, która pomoże przyszłym restauratorom wkroczyć na rynek z sukcesem, a działających już na rynku - wesprze licznymi wskazówkami i pomysłami na innowacyjne rozwiązania - tłumaczy Grzegorz Kożuchowski, CEO firmy GoPOS.

Poradnik został podzielony na kilka głównych działów, z których czytelnicy kolejno dowiedzą się jak napisać biznes plan przyszłej działalności, jak ją zarejestrować oraz jak lepiej zrozumieć niezbędne wymagania prawne, w tym te dotyczące Sanepidu, przepisów BHP czy podatków VAT. Obszerną część stanowi ponadto kalkulacja kosztów, wykaz niezbędnego wyposażenia oraz opis dostępnych rozwiązań sprzedażowych, które pomogą przedsiębiorcom prowadzić sprawną i legalną sprzedaż. Poradnik uwzględnia także informacje dotyczące zatrudnienia odpowiedniego personelu pracowniczego, promocji lokalu czy zarządzania finansami.

Autorzy e-booka zadbali, by stanowił on jak najbardziej merytoryczne i przydatne źródło informacji dla wszystkich przedsiębiorców. Z tego względu do współpracy zaprosili także licznych ekspertów z różnych dziedzin, którzy w publikacji dzielą się swoim doświadczeniem i przydatną wiedzą.

Odpowiednie przygotowanie, wsparcie ekspertów i ciągłe doskonalenie są nieodzowne w osiągnięciu sukcesu w każdej branży. Współpraca z doświadczonymi specjalistami przy naszym e-booku, dała cenne spojrzenie, które stwarza szansę na wykorzystanie najlepszych praktyk w przyszłym biznesie czytelników. Praktycznymi wskazówkami dzielą się m.in. specjaliści od tworzenia biznesu planu, zarządzania finansami, producenci dostępnych rozwiązań sprzedażowych, czy eksperci w zakresie skutecznego marketingu i promocji lokalu w sieci. Wiemy, że ich wiedza i wsparcie są nieodzowne, aby uzyskać zadowolenie klientów i móc osiągać długotrwały sukces na konkurencyjnym rynku - dodaje Grzegorz Kożuchowski.

W poradniku inspirujących wskazówek udzielają: firma Biz Planner, biuro rachunkowe PITU CITU, producent urządzeń fiskalnych - firma Posnet, portale GoWork oraz Muzyka bez ZAiKS, firmy Finanse w Gastronomii oraz Kadromierz, fotografka kulinarna - Joanna Kaźmierczak, Kenoon Roboty - producent Robotów Kelnerskich, firma gastro-kurierska - Stava, agencja marketingowa Widoczni, a także wrocławska agencja Grupa FLPR.

E-book można pobrać na stronie internetowej:https://gopos.pl/landing/ebook-prowadz-gastronomie-z-sukcesem.

###

O firmie GoPOS:

GoPOS (www.gopos.pl) to nowoczesny, szybki i intuicyjny system sprzedażowy, przeznaczony dla każdego typu działalności. Oprogramowanie, dostępne na urządzeniach z systemem Android oraz Windows, wyróżnia nowoczesny design oraz intuicyjna obsługa. Narzędzie oferuje szereg rozbudowanych funkcjonalności ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem, jak dostęp do bieżących raportów i analiz generowanych w kilka sekund, czy możliwość zarządzania lokalem z dowolnego miejsca i urządzanie osobistego na świecie, dzięki danym przechowywanym w bezpiecznej chmurze.

Jednym z atutów systemu jest możliwość wzbogacenia go o przydatne aplikacje. Dzięki temu każdy ma szansę dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb i korzystać z najbardziej przydatnych funkcjonalności. Wśród oferowanych narzędzi znajdują się aplikacje usprawniające obsługę klienta oraz komunikację w lokalu, w tym Mobilny Kelner, rozwiązania samoobsługowe jak E-Menu lub GoKiosk, czy system GoKDS - ułatwiający komunikację między salą a kuchnią. Firma oferuje także szereg aplikacji stworzonych z

myślą o pracy managerów i właścicieli lokali gastronomicznych, w tym system GoManager pozwalający kompleksowo zarządzać biznesem zespołem pracowniczym, aplikacje ułatwiające monitorowanie stanów magazynowych (GoStock), przeprowadzanie inwentaryzacji, czy automatyzujące proces zakupów (GastroSupplier). Oprogramowanie jest rozwiązaniem chmurowym, dzięki czemu dostęp do wszystkich przechowywanych danych możliwy jest z dowolnego urządzenia, a także miejsca na świecie. GoPOS posiada ponadto bogatą ofertę rozwiązań delivery. To między innymi możliwość utworzenia własnego sklepu internetowego (GoOrder), integracja z zewnętrznymi platformami jak Uber Eats oraz firmami kurierskimi (GoHub), a także dostęp do narzędzi usprawniających obsługę zamówień na wynos, jak centralka telefoniczna czy aplikacja dla kierowców.

www.gopos.pl www.facebook.com/gopospl www.linkedin.com/company/gopos biuro@gopos.pl

Kontakt z mediami:

Justyna Kujda justyna.kujda@gopos.pl 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail