Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaCzy promocja internetowa może być katastrofą?

2013-11-25

Przygotowując akcję promocyjną lub konkurs należy pamiętać o kilku bardzo ważnych regułach. Mają one znaczący wpływ na sposób organizacji komunikacji internetowej i dobór sposobu prowadzenia akcji czy konkursu.

rs-2013-06-27

Pomimo siły internetowej komunikacji, dla akcji promocyjnych obowiązuje zasada Pareto: 80 proc. wysiłku przyniesie 20 proc. efektu, ale kolejne 20 proc. da nam 80 procent sukcesu. Niestety jeśli w planie popełnimy błędy – akcja nie przyniesie efektu. Ale internet pozwala błędy naprawiać.

Jak i gdzie komunikować

Planując akcję należy uwzględniać podział pomiędzy tradycyjnymi sposobami komunikacji offline: ulotki, menu, podkładki, plakaty, a komunikacją online, obejmująca stronę www restauracji, wykorzystanie społeczności i aplikacji mobilnych. Oba sposoby komunikacji z klientami muszą się uzupełniać. Pomimo, że to oczywiste – często tak nie jest. A diabeł tkwi w szczegółach. Pub z Wrocławia zorganizował konkurs na Facebooku, do wygrania 5 litrów piwa lub drinki. Konkurs za pomocą aplikacji – czyli zgodnie z regulaminem FB, ale organizator nie doczytał, że FB zabrania nagród w postaci alkoholu.

Administratorzy jeszcze się nie zorientowali – za załamanie regulaminu FB zamyka konto i cały wysiłek idzie na marne. Ale pub dodatkowo sam podłożył się użytkownikom przez brak zgodności zasad konkursu z rzeczywistością na miejscu. Do pubu mają wstęp osoby, które ukończyły 21 lat, a nagrody na FB najczęściej wygrywali 18-19-latkowie. Efekt – wkurzona młodzież, która założyła profil, oczywiście na FB, Fikcyjne Nagrody Pubu. Czy mogła to wspomóc konkurencja? Oczywiście – skoro dajemy im tak dobra okazję. Na komunikację i regulaminy należy bardzo uważać. Niewielkie niedopatrzenie może stworzyć wielką katastrofę, szczególnie należy uważnie przeczytać regulamin społeczności (np. Facebook), na której robimy konkurs. Jeśli dajemy nagrody: darmowy drink, danie, przystawkę – bądźmy na to przygotowani.

Nie próbujmy wmówić klientowi, że należy mu się tylko pół, albo tylko ten zielony drink – jeśli nie napisaliśmy tego wprost, czytelnie w opisie promocji. Mały druk w regulaminie nie wystarczy. Klient,...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności