DelicioUS! Jakościowe produkty kuchni amerykańskiej
  patronat medialny

DelicioUS! Jakościowe produkty kuchni amerykańskiej

2023-11-19

Odbywająca się w dniach 7-12 listopada br. 14. edycja wrocławskiego American Film Festival cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony środowiska filmowego oraz miłośników amerykańskiej kinematografii, którzy tłumnie odwiedzili przygotowane dla nich seanse. Wśród nich, stuprocentową frekwencję odnotował pokaz specjalny firmu „Szef” w reżyserii i głównej roli Jona Favreau. Film opowiada o tym, jak po latach sukcesów w fine dining, szef Carl Casper odnalazł szczęście w prostej kuchni bazującej na podstawowych, odżywczych składnikach.

11.11.23 Szef bankiet fot.Alina Metelytsia 32

fot. materiał prasowy

Podobne przesłanie towarzyszyło organizatom degustacji DelicioUS!, na którą zostali zaproszeni wszyscy goście seansu: przedstawić proste produkty kuchni amerykańskiej, dające dziesiątki możliwości na przygotowanie pysznych dań przez każdego szefa domowej kuchni. 150 gości miało okazję do spróbowania dań autorstwa Mateusza Zielonki, zwycięzcy 6. edycji Masterchefa, dla którego film „Szef” ma znaczenie szczególne, gdyż inspiracja nim stanowiła punkt zwrotny w jego karierze zawodowej. W czterodaniowym menu Mateusz wykorzystał:

- najpopularniejszą na świecie amerykańską wołowinę pochodzącą z bezkresnych pastwisk np. Teksasu, Południowej Dakoty, Kansas czy Nebraski;

- dzikie łososie i mintaje poławiane przez małe, rodzinne firmy w arktycznych wodach Alaski;

- bogate w przeciwutleniacz i beta karoten słodkie ziemniaki, koronny składnik każdej kolacji Thanksgiving;

- uprawiany w sposób zrównoważony ryż długoziarnisty oraz ryż do sushi (ciekawostka: znajdziecie go w większości sushi barów w Polsce!).

Dania uzupełniły kalifornijskie wina Kendall Jackson, dopasowane do dań przez wrocławskiego sommeliera, Mateusza Jakucia oraz amerykański Burbon i piwa wyprodukowane z użyciem chmielu z USA przez tarnowski Browar Trzech Kumpli.

Wszystkie zaprezentowane produkty dostępne są w szerokiej dystrybucji w Polsce.

Wydarzenie odbyło się dzięki uprzejmości i pomocy organizatorów American Film Festival. Degustacja sfinansowana była ze środków zrzeszeń producentów: Alaska Seafood Marketing Insitute, Beef Check Off, USA Rice, Calfornia Wines oraz firmy Kendall Jackson, AMKA Wines i Browar Trzech Kumpli. Producentem imprezy była agencja Taste It All

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail