Fine dining dla wielbicieli teatru
 


Fine dining dla wielbicieli teatru

2023-12-04

 Teatr Wielki i restauracja Opasły Tom oferują wyjątkowe w Warszawie doświadczenia kulturalno-kulinarne. W repertuarze teatru w nadchodzących tygodniach i miesiącach znajdą się wybitne dzieła operowe, baletowe i koncerty, m.in. Aida, Bolero, Borys Godunow, Cosi Fan Tutte, Don Kichot, La Boheme, Carmina Burana.

IMG 8457 1

 

fot. materiał prasowy

Szef kuchni restauracji przy Wierzbowej, Konrad Kowalski, opracował tymczasem specjalne menu teatralne jako preludium do wszystkich spektakli w Teatrze Wielkim. Widzowie mogą zamówić w Opasłym Tomie potrawy inspirowane teatralnym repertuarem: 

Akt 1: 
wędzony łosoś, estragon, jabłko, jogurt chrzanowy

pieróg z ziemniakami i płynnym żółtkiem, trufla

 Akt 2: 
pieczone buraki, kefir, mięta, dziki ryż

Świnia Puławska, śliwka, kopytka, szałwia, kasztan

Akt 3:
karmelizowane jabłka, czerwone wino, cynamon, wanilia

Dania w Opasłym Tomie to autorska interpretacja polskiej kuchni, nawiązująca jednocześnie do najlepszych wątków i tradycji kulinarnych z różnych regionów świata. Wyrafinowane, harmonijne kompozycje tworzone przez Konrada Kowalskiego wpisują się w charakter repertuaru najważniejszej warszawskiej sceny teatralnej, a bliskie sąsiedztwo restauracji i teatru sprzyja łączeniu sztuki
i doświadczeń fine dining. Nie bez znaczenia jest też wygląd wnętrza Opasłego Tomu, który w 2020 roku został uznany przez  Wallpaper* Magazine za jedną z pięciu najpiękniejszych restauracji na świecie. 

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail