Idealne wino na Walentynki? Postawmy na prosecco!
 
Idealne wino na Walentynki? Postawmy na prosecco!

2024-02-08

„Walentynki to doskonały pretekst do sięgnięcia po butelkę bąbelków, na przykład prosecco” – przekonuje Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska.  Dlaczego właśnie prosecco? Poza tym, że jest pyszne i wyjątkowo uniwersalne przy łączeniu z jedzeniem,  potrafi przepięknie podkreślić wyjątkowość chwili. A 14-go lutego przecież właśnie na tym nam zależy.

 Mionetto torby prezentowe

fot. materiał prasowy 

 

Bąbelkowe świętowanie

 

Jeśli w menu naszej walentynkowej kolacji znajdą się na przykład lekkie przekąski, makarony, risotto, sałatki czy uchodzące za afrodyzjak owoce morza – towarzystwo prosecco będzie dla nich idealne. 

- Zachęcam do wyboru wersji brut, czyli wytrawnej, która w najlepszy sposób podkreśli smak przygotowanego jedzenia – podpowiada Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska. 

- Walentynki są doskonałym pretekstem do sięgnięcia po butelkę bąbelków. Tego dnia chcemy okazać drugiej osobie wyjątkowe zainteresowanie, ale i my sami  pragniemy poczuć się wyjątkowo.  Wszystkim zależy na mile spędzonym czasie z najbliższymi.  Bąbelki będą zatem idealne, by z jednej strony podkreślić specjalny charakter tego święta, z drugiej – uzupełnić wyjątkową kolację o doskonałe wino. Dzięki winom musującym będziemy również trendy. Obecnie w świecie wina nic nie jest bardziej na topie, niż właśnie musiaki! Szczególnej uwadze polecam właśnie prosecco. To ulubione wino musujące Polaków bez wątpienia będzie więc dobrym wyborem. Wyróżnia siędelikatnym smakiem, jest bezpretensjonalne oraz wyjątkowo uniwersalne przy łączeniu z jedzeniem, mówiąc krótko: w Walentynki to włoskie wino musujące będzie strzałem w dziesiątkę! – mówi Tomasz Potrzebowski.

 

Mionetto – ideał toastu

 

W największych sklepach sieciowych w całej Polsce stanęły już walentynkowe ekspozycje firmy Henkell Freixenet Polska z ulubionym prosecco Polaków – Mionetto.  Obok klasycznego Mionetto Prosecco, także Mionetto 0%.

 -  Nasze Mionetto w walentynkowej odsłonie, bo ozdobione kokardą,  to zarówno idealny prezent, jak i dopełnienie romantycznej kolacji – mówi Anna Pawłowska-Kruzińska, Szefowa Rozwoju Działu Biznesu i Komunikacji w firmie Henkell Freixenet Polska. - Marka Mionetto tworzy ideał świętowania i robi to aż od 1887 roku, mamy więc spore doświadczenie – dodaje Anna Pawłowska-Kruzińska. 

 

Ideał świętowania od 1887

Mionetto Prosecco pochodzi z włoskiego regionu Treviso i wytwarzane jest nieprzerwanie właśnie od 1887 roku. Wyróżnia się niezwykle wyrazistym, owocowo-kwiatowym aromatem. To wino praktycznie na każdą okazję. Doskonałe w roli aperitifu. Mionetto jest też znakomitą bazą do wielu pysznych i modnych koktajli, które z powodzeniem można przygotować w domu

Na sklepowych półkach – oprócz klasycznego – można znaleźć także Mionetto w wersji rosé,  biologico czy 0 %.

Z najnowszych danych firmy NielsenIQ wynika, że marka Mionetto Prosecco to numer 1 w Polsce, z rosnącym udziałem wartościowym w rynku (25,4%) i dynamiką 3-krotnie wyższą od całej kategorii prosecco (wynik firmy na pozycji drugiej to 11,6%)[1].[1] Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food) Sprzedaż wartościowa, Sprzedaż wolumenowa, w okresie skumulowanym w31 2022 – w30 2023, w kategorii: Wina musujące, segment Prosecco (z wyłączeniem Marek Własnych)


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail