APIS dołącza do Polskiej Rady Winiarstwa
 
APIS dołącza do Polskiej Rady Winiarstwa

2024-02-19

Spółdzielnia Pszczelarska APIS z Lublina dołącza do Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. APIS to renomowany producent miodów pitnych i naturalnych o ponad 90-letniej historii.

 APIS logo

fot. materiał prasowy

Miody pitne to specjalność Spółdzielni Pszczelarskiej Apis z Lublina. Te napoje alkoholowe otrzymywane poprzez fermentację miodu wraz z wodą i dodatkami takimi jak owoce, przyprawy czy zioła, doceniane są zwłaszcza przez miłośników unikatowych trunków.

- Swoje produkty kierujemy do osób poszukujących wyjątkowych doświadczeń smakowych, a także do tych, którzy doceniają naturalne składniki i tradycyjne metody produkcji – mówiRadosław Janik, Prezes Spółdzielni Pszczelarskiej APIS. - W ostatnich latach zauważamy wzrost zainteresowania miodami pitnymi wśród osób poszukujących alternatywnych napojów alkoholowych, w związku z czym rynek ten jest bardziej zróżnicowany pod względem grupy docelowej. Nowe smaki, eksperymenty z mieszaniem napojów oraz promowanie unikatowych doświadczeń smakowych mogą przyczynić się do dalszego rozwoju kategorii – uważa Radosław Janik.

Warto wspomnieć, że miód pitny uważany jest za najstarszy napój alkoholowy krajów północnej Europy. Trunek ten gościł na królewskich i szlacheckich stołach od czasu pierwszych Piastów.

Rocznie APIS produkuje kilkaset tysięcy litrów miodu pitnego. Wśród zagranicznych odbiorów są takie kraje jak Niemcy, Belgia, Szwecja, Francja, Włochy, Bułgaria, Australia, USA, a także Wielka Brytania, Japonia i Panama.

- Proces produkcji miodu pitnego jest skomplikowany, długotrwały i wymaga wiele pracy, ale jednocześnie jest niezwykle fascynujący. Dzięki różnorodności aromatów miodu pszczelego, możliwości dodawania do brzeczki miodowej różnych soków owocowych i przypraw oraz modyfikacji prowadzenia fermentacji i dojrzewania miodów pitnych można uzyskać całą gamę typów, rodzajów i odmian miodów pitnych – mówi Radosław Janik.

Jeden z produktów APIS – miód pitny trójniak Staropolski Tradycyjny to pierwszy produkt na rynku polskim, który może poszczycić się unijnym znakiem Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

Spółdzielnia Pszczelarska Apis to już 15-ta firma w strukturach Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

- Branży potrzebna jest silna organizacja i reprezentacja jej interesów – mówi Magdalena Zielińska, Prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. - Miody pitne są napojami winiarskimi głęboko związanymi z polską tradycją i kulturą. Nasza organizacja pracuje, żeby odświeżyć ich wizerunek i zadbać o dostosowanie przepisów regulujących ich produkcję i znakowanie do dzisiejszych realiów i oczekiwań konsumentów – tłumaczy Prezes ZP PRW.

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa to największa organizacja w kraju, zrzeszająca podmioty branży winiarskiej. Wśród jej Członków znajdują się czołowi producenci, importerzy oraz dystrybutorzy win, miodów pitnych oraz napojów winiarskich, jak i inne przedsiębiorstwa związane z rynkiem wina w Polsce. Misją  PRW jest działanie na rzecz sukcesu gospodarczego i wzrostu znaczenia branży winiarskiej w Polsce oraz troska o konsumentów.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail