Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Restauracja hotelowa czyli powrót do korzeni

2014-02-18

Restauracje hotelowe od lat wyznaczają standardy obsługi. Były i są wizytówkami hoteli. Każdy liczący się hotel powinien mieć wybitną restaurację, a jej wyjątkowość nie musi wcale kojarzyć się z bogato wyposażoną lecz pustą przestrzenią.

rs-2014-01-41

Dziś odwiedzamy restauracje hotelowe głównie z powodów biznesowych czy rodzinno-towarzyskich imprez okolicznościowych, rzadko dlatego, że po prostu chcemy coś zjeść. Gastronomia w hotelu skupiła się głównie na śniadaniach hotelowych, obsłudze konferencji, bankietów okolicznościowych, ewentualnie lunchów biznesowych. W restauracji hotelowej, gdzie tak ważna jest atmosfera odpoczynku i opieka profesjonalnej obsługi, konieczna jest zmiana podejścia, powrót do podstaw i odświeżenie wizerunku miejsca. Te założenia stały się głównymi motywami koncepcji WineStone w hotelach Mercure. Pierwsza restauracja powstała w maju 2013 roku w hotelu Mercure Warszawa Centrum przy ulicy Złotej 48/54. Teraz (styczeń 2014) działa już dziesięć restauracji WineStone w całej Polsce. Tylko od maja do końca 2013 roku restaurację na Złotej odwiedziło 48 tysięcy gości, a w całej Polsce ponad 350 tysięcy. Większość klientów (65 proc.) odwiedza restaurację wieczorem, w porze kolacji. Liczby i fakty potwierdzają, że koncept WineStone konkuruje z sukcesem z restauracjami prywatnymi.

Kluczowe wartości

Koncept skupiony jest na podstawowych elementach, które opisują cztery słowa-klucze: prostota, atrakcyjność, szczerość i przystępność. Atrakcyjny jest wystrój. Minimalistyczne, funkcjonalne wnętrze, bez zbędnych dekoracji odwracających uwagę od potraw. Jeden duży stół nawiązujący do tradycji wspólnego biesiadowania. Są też stoły niskie, a przy nich fotele i wygodne kanapy. Specjalne lampy świecące ciepłym, delikatnym światłem nadają przestrzeni odpowiedni klimat i nastrój. Pracownicy są przyjaźni, uśmiechnięci i zróżnicowani wiekowo. Kelner podchodzi z dwiema-trzema butelkami wina, aby po spróbowaniu gość zadecydował, co jest dla niego najlepsze do zamówionego dania. Alkohol podawany jest do kieliszka prosto z butelki,...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności