XXV MAŁOPOLSKI KONKURS SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH W KRAKOWIE
 

konkursy

XXV MAŁOPOLSKI KONKURS SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH W KRAKOWIE

2024-03-14

8 marca 2024r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się XXV edycja Małopolskiego Konkursu Gastronomicznego. Jest to wysokiej rangi konkurs o zasięgu międzynarodowym. Przez ostatnie ćwierć wieku, jak podkreśliła Pani Dyrektor Agnieszka Kosek – Kotula wzięło w nim udział ponad tysiąc uczniów. W tym roku rywalizowali między sobą uczniowie z 33 szkół z Polski i za granicy. W tej edycji rywalizowali oni w 4 kategoriach: barman, kucharz, kelner i cukiernik. Temat konkursu: „Jak za dawnych lat”. Konkurs nadzorowali pod względem merytorycznym specjaliści w swoim fachu – znani kucharze, barmani i cukiernicy.
IMG 20240311 144020
fot. materiał prasowy 
Jeśli chodzi o konkurs barmański to poziom konkursu był bardzo wysoki, a koktajle były nietuzinkowe i wyjątkowo dopracowane. Całej oprawie profesjonalnym okiem przyglądali się profesjonalni, doświadczeni barmani, a zarazem przedstawiciele Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Technicznie uczniów oceniali: Piotr Sajdak Prezydent Stowarzyszenia oraz Agnieszka Herjan. A całe wydarzenie poprowadził nie kto inny jak sam Piotr Dziadkowiec. Po całym dniu zmagań, popołudniu odbyła się gala wręczenia nagród.
Do finału wśród szkół z Polski w kategorii Barman dostali się:
MAJA JAKUBOWSKA
ARON OGIELA
SAMUEL MIŚKOWIEC
Gratulacje dla wszystkich uczestników za wysokiej klasy kompozycje koktajlowe, a w szczególności finałowej trójce 
Podziękowania należą się również nauczycielom zawodu przygotowujących uczniów.


Kacper Bogacz, Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Barmanów

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail