Mistrzostwa Polski Sommelierów 2024
 

konkurs

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2024

2024-03-21

Seminaria i degustacje win z całego świata towarzyszą Mistrzostwom Polski Sommelierów, które odbędą się w dniach 30 maja – 1 czerwca w Warszawie. XXIII edycja konkursu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich organizowana jest w salach Airport Hotel Okęcie.

 

Instagram post mps

fot. materiał prasowy

Mistrzostwa są podzielone na trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego na scenie przed publicznością wystąpi trzech najlepszych zawodników. Finał zawodów będzie transmitowany na profilu Facebook Stowarzyszenia, ale finałowa gala jest również otwarta dla publiczności.

Zawodom towarzyszą seminaria i degustacje adresowane do profesjonalistów z branży alkoholi, ale też pasjonatów i wielbicieli wina. 31 maja (piątek) zaplanowana jest, dostępna dla publiczności, degustacja win i alkoholi Bar des Sommeliers. To wyjątkowa okazja, żeby w jednym miejscu spróbować win od największych, uznanych producentów, a także tych z niewielkich winnic z Polski
i z różnych regionów świata. Wydarzenie zaczyna się o 18.00, jest biletowane, symboliczna opłata za kieliszek wynosi 20 zł. Bilety są dostępne pod linkiem:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/BdS2024

Gala finałowa 1 czerwca (sobota) rozpocznie się od degustacji win w formie „walk around”, gdzie swoje produkty zaprezentują Partnerzy Mistrzostw: Groupe Grand Chais de France, Majątek Drzewce, California Wines, Centrum Wina, Château Purcari, Food and Wines from Spain, National Wine Agency of Georgia, Niemiecki Instytut Wina i The Macallan, TiM S.A. oraz Cisowianka Perlage.  Finał konkursu zaplanowany jest na 17.00. Udział w finale jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/finalmistrzostwpolskisommelierow2024 O udziale w gali decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresować
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail