Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Trendy kulinarne w Polsce

2014-04-07

Ziemniaki, kasza, a może burgery… Jakie trendy zdominują polską gastronomię w 2014 roku?

rs-2014-02-39

Internet huczy od spekulacji. Maciej Nowak z Gazety Wyborczej wieszczy powrót do kasz i ziemniaków, Piotr Ceranowicz, szef kuchni w Oboźnia Restaurant & Wine Lounge przewiduje lokalność i sezonowość produktów. Postanowiłem i ja dorzucić swoje trzy grosze do tego tematu. Nie ograniczyłem się do własnych obserwacji, ale postanowiłem dopytać kilka osób, które temat znają od podszewki. Trzy osoby poprosiłem o wskazanie trzech trendów, które ich zdaniem dominować będą w polskich kulinariach w 2014 roku.

rs-2014-02-40Jasiek Kuroń – kucharz, syn kucharza, pasjonat kulinariów. Prowadzi portal Kuchnia Kuronia, angażuje się w akcje społeczne, między innymi aktywnie wspiera Banki Żywności. Trendy, które moim zdaniem będą w polskich kulinariach, to:
1. Odejście od mięsa produkowanego na masową skalę (ewentualnie przejście na mięso wyższej jakości lub wegetarianizm). Świadomość konsumencka będzie odgrywała coraz większą rolę.
2. Kasze, które już rozpoczęły swój byt w 2013 roku, choćby przez coraz większą popularność w blogosferze kulinarnej.
3. Warzywa, nie tylko skorzonera czy topinambur. Myślę, że zaczniemy zwracać uwagę na zapomniane odmiany warzyw i owoców. Będzie tego coraz więcej. Kuchnia na powrót zacznie nam się bogacić w smaki. Już teraz widać tendencję do wykorzystania np. młodych pędów sosny, czarnego bzu, lawendy.

rs-2014-02-41Paweł Loroch – dziennikarz radiowy i telewizyjny, ekspert kulinarny, założyciel pierwszego kulinarnego radia w Polsce – JemRadio.pl
1. Świat właśnie odkrył kefir i kiszoną kapustę – wystarczy, że my sobie o nich tylko przypomnimy. Czas na polskie smaki w międzynarodowych aranżacjach. Schyłek burgertrucków, które przyćmią kluskobusy i pyzowozy.
2. Niebranie udziału w telewizyjnych programach kulinarnych. Coraz więcej zawodowców i amatorów uświadamia sobie, że uczestnictwo w sztucznej rywalizacji ku uciesze rozkapryszonej publiczności najczęściej nie przynosi im ostatecznie żadnych korzyści. W 2014 roku nowym trendem jest radio kulinarne, gdzie znaczenie ma wyłącznie osobowość i wiedza, a nie montaż i kupiony format.
3. Jedzenie w internecie –...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności