Dobra idea - spójna komunikacja
 
Dobra idea - spójna komunikacja

2014-04-07

Nie zawsze jest łatwo powiedzieć dlaczego restauracja jest lub nie jest lubiana. Oczywiście dobre jedzenie i wysokiej jakości serwis to dobry początek. Ale co tak naprawdę decyduje o tym, że staje się wyjątkowym miejscem? Tym czymś jest idea. A każda ideę trzeba czytelnie komunikować.

rs-2014-02-43

Goście spotykają się z informacją o restauracji w wielu miejscach. Od kilku lat najczęściej w internecie. Na tej podstawie decydują o przyjściu. Goście decydują się na podstawie pierwszego wrażenia, spojrzenia przez okno, którym często jest strona www, rzutu oka na twarze obsługi witające w drzwiach lub uśmiechające się ze zdjęć, słysząc muzykę, podziwiając wystrój, jego konsekwencję i zgodność z kartą dań. Wszystko to musi do siebie pasować, być spójne i czytelne, wynikać z idei, którą niesie ze sobą restauracja, musi opowiadać historię, która znajduje swoje ukoronowanie w daniu, które zamówi gość. Dotyczy to zarówno eleganckiej restauracji, jak i baru z modnymi hamburgerami. Nie jest ważny budżet, który chcemy wydać na komunikację, nie musi być duży, nie musi obejmować wszystkich możliwych kanałów komunikacji – ale musi być wydany w sposób, który od początku – czyli pierwszego kontaktu z komunikatem – do samego końca, czyli rachunku, dla klienta jest spójny.

Marketing 3.0

Marketing restauracji musi być zgodny z ideą, która stoi u jej podstaw. Oczywiście nie mówię o samym sprzedawaniu jedzenia. Rozumiem, że nawet mały barek może mieć nośną ideę i w autentyczny sposób ją komunikować, ściągając do siebie rzesze klientów.

Taka spójna z ideą komunikacja, prowadzona konsekwentnie w różnych kanałach dotarcia do klienta, nazwana jest marketingiem zintegrowanym albo marketingiem 3.0. Niestety, każdy mechanizm jest tylko tak silny jak jego najsłabszy element. I łatwo zmarnować pieniądze włożone w komunikację, jeśli będziemy coś w niej udawać lub nie zadbamy o szczegóły. Miałem okazję niedawno pójść na lunch do bardzo ładnie wyglądającego miejsca, oferującego...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail