Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaMocne alkohole nie tylko dla koneserów

2014-04-07

W restauracji nie specjalizującej się w sprzedaży mocnych alkoholi, ich wybór jest przeważnie ubogi i sprowadza się do kilku teoretycznie „najpopularniejszych” trunków. Problem polega na tym, że butelki te niezbyt szybko się sprzedają. Co robić, by to zmienić?

rs-2014-02-47

Wybór mocnych alkoholi w polskich restauracjach sprowadza się wciąż do tego samego „zestawu obowiązkowego” – wódka, gin, koniak i mieszana szkocka whisky, czasem także trochę amerykańskiej whiskey. I tyle. I nic dziwnego – krajowy rynek HoReCa odpowiada za stabilne... pięć procent sprzedaży alkoholu w Polsce. I pomyśleć, jak bardzo ten średni wynik zawyżać muszą różnego rodzaju drink bary, cocktail bary i lokale wyspecjalizowane w konkretnych rodzajach alkoholu! Jednak w wypadku trudnego małżeństwa podaży i popytu trudno przeprowadzić rozwód z orzeczeniem o winie: czy to ograniczone spożycie alkoholu w restauracjach wpływa na ograniczoną kartę menu, czy odwrotnie – restauratorzy proponują niewiele, bo i tak wiedzą, że butelki będą porastać kurzem na półkach.

Specjalizacja karty

Dla wszystkich to dla nikogo. Może to skutek, a może przyczyna tego, że według badań z 2013 roku trzy czwarte wyrobów spirytusowych sprzedawanych w kanale HoReCa to tradycyjna polska czysta, a z pozostałej jednej...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności