Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Czas optymizmu w gastronomii

2014-08-24

Badania nastrojów ekonomicznych wskazują, że Polacy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację gospodarstw domowych. Wyniki finansowe spółek gastronomicznych także dobrze wpływają na nastroje, ale przedsiębiorców.

Wartość Indeksu Nastrojów mBanku wzrosła z -7 do -6. Wskaźnikiem, który przyjął wartość dodatnią (badano trzy wskaźniki) był ten dotyczący oceny gospodarstw domowych. Z 11,9 procent do 13,1 procent wzrósł odsetek pozytywnie patrzących w przyszłość Polaków. Dla uzupełnienia: 56,6 procent badanych przez Instytut Homo Homini na zlecenie mBanku uważa, że sytuacja się nie zmieni, a 30,3 procent mówi o tym, że ulegnie pogorszeniu. Najwięcej pozytywnych głosów było w dużych miastach (17,2 proc.) i wśród mężczyzn (17,6 proc.).

Sklepy wielkoformatowe a gastronomia

Przy okazji warto wspomnieć, że opublikowano raport PMR Sklepy wielkopowierzchniowe. Według prognoz w tym roku wygenerują one ponad 50 procent wartości sprzedaży osiągniętej na rynku artykułów spożywczych. To ciekawa informacja dla tych...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności