Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Restauratorze, nie masz czasu? Zamknij lokal już dziś!

2014-08-24

Szef pojawia się czasami - rano, by otworzyć lokal i pod wieczór, by zabrać utarg z danego dnia – powiedziała klientce kelnerka pracująca w niewielkim lokalu w centrum Warszawy, gdy ta zapytała o niego. Nie miała zbyt wiele pracy, przy stoliku siedziała tylko para delektująca się kawą, a lokal od kilku tygodni, mimo środka sezonu, świecił pustkami.

rs-2014-04-19

Dla kelnerki nie był to wielki problem, bo choć napiwków już nie otrzymywała, to przynajmniej wysiłek w pracy spadł do zera. Szef kuchni już dawno pogodził się, że półprodukty wystarczą, by obsłużyć niewielką grupę gości odwiedzających restaurację. Sam zaczął zamrażać dania, które sporadycznie ktoś zamawiał. Ograniczył zamawianie nowych, świeżych produktów, bo i tak większość musiałaby zostać wyrzucona, a takich strat szef wieczorem by nie przeżył. No właśnie – szef, którego załoga zaczęła widywać tylko rano i wieczorem. Za to jego frustracja sięga z dnia na dzień zenitu – wpada jak burza by zaznaczyć, że dziś chce w końcu zebrać więcej pieniędzy na koniec dnia i pokazać, że wciąż ma kontrolę nad tym, co się dzieje w lokalu. Pieniędzy w kasie coraz mniej, manager, który jeszcze przed kilkoma miesiącami próbował rozmawiać z właścicielem o zmianach, jakie należy wprowadzić, zamiast wciąż wysłuchiwać niezapowiedzianych awantur o niskie zarobki,...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności