Restauratorze, nie masz czasu? Zamknij lokal już dziś!
 

 
Restauratorze, nie masz czasu? Zamknij lokal już dziś!

2014-08-24

Szef pojawia się czasami - rano, by otworzyć lokal i pod wieczór, by zabrać utarg z danego dnia – powiedziała klientce kelnerka pracująca w niewielkim lokalu w centrum Warszawy, gdy ta zapytała o niego. Nie miała zbyt wiele pracy, przy stoliku siedziała tylko para delektująca się kawą, a lokal od kilku tygodni, mimo środka sezonu, świecił pustkami.

rs-2014-04-19

Dla kelnerki nie był to wielki problem, bo choć napiwków już nie otrzymywała, to przynajmniej wysiłek w pracy spadł do zera. Szef kuchni już dawno pogodził się, że półprodukty wystarczą, by obsłużyć niewielką grupę gości odwiedzających restaurację. Sam zaczął zamrażać dania, które sporadycznie ktoś zamawiał. Ograniczył zamawianie nowych, świeżych produktów, bo i tak większość musiałaby zostać wyrzucona, a takich strat szef wieczorem by nie przeżył. No właśnie – szef, którego załoga zaczęła widywać tylko rano i wieczorem. Za to jego frustracja sięga z dnia na dzień zenitu – wpada jak burza by zaznaczyć, że dziś chce w końcu zebrać więcej pieniędzy na koniec dnia i pokazać, że wciąż ma kontrolę nad tym, co się dzieje w lokalu. Pieniędzy w kasie coraz mniej, manager, który jeszcze przed kilkoma miesiącami próbował rozmawiać z właścicielem o zmianach, jakie należy wprowadzić, zamiast wciąż wysłuchiwać niezapowiedzianych awantur o niskie zarobki,...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail