Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


ABC przechowywania żywności

2014-08-24

W czasach studenckich jechało się do Londynu na wakacje by poznać na żywo język obcy i zarobić na kolejny rok uniwersyteckiego obijania się. Pierwsza praca polegała na przyrządzaniu kanapek w międzynarodowej sieci. Nie wymagano ode mnie żadnych odpowiedników książeczki Sanepidu, a jedynie przeszkolono z bardzo surowej procedury obchodzenia się z żywnością.

rs-2014-04-24

Produkty musiały być składowane na określony czas, przy odpowiedniej temperaturze oraz wilgotności powietrza. Każdy trzymany był w innym pudełku, w odpowiednich komorach chłodniczych. W magazynach kontrole były codziennie. Zwracano uwagę na rotację towarów, by nie dopuścić do ich przeterminowania i psucia się, a jeżeli to miało miejsce, usuwało się te zepsute.

rs-2014-04-25

rs-2014-04-26

First in-first out

To, że produkty, które pierwsze pojawiają się w kuchni, muszą pierwsze z niej wyjść, wie każdy szef. Aby się w tym nie pogubić, pomocne są pudełka, w których trzyma się produkty po wyciągnięciu ich z oryginalnych opakowań. – Powinny mieć czytelnie oznaczony termin przydatności do spożycia – pisaliśmy w Poradniku Gastronoma, publikacji wydanej przez PWS Promedia. – Ważne jest by prowadzić bieżącą lub okresową ocenę prawidłowości oznakowania surowców, półproduktów i wyrobów gotowych. Oprócz monitorowania warunków przechowywania pomocne jest instalowanie w magazynach higrometrów do pomiaru wilgotności powietrza. Pamiętajmy o regularnym kalibrowaniu! Racjonalnym rozwiązaniem jest sotoswanie procedur HACCP. Monitorują proces od dostawy aż po produkt finalny. Sprawdzanie punktów kontrolnych gwarantuje właściwe reakcje na powstające problemy. Należy obserwować temperatury dostaw, przechowywania...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności