Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kulturalny Wrocław bez gastronomii

2014-08-24

Za niecałe dwa lata Wrocław zostanie na rok Europejską Stolicą Kultury. Tym samym miasto będzie miało szansę zaprezentować swoje dziedzictwo organizując koncerty, festiwale, pokazy. To także okazja do zarobienia pieniędzy. Rekordzistą jest Liverpool, któremu policzono, że dzięki temu tytułowi w 2008 roku do kasy miejskiej wpłynęło 800 milionów funtów. Restauratorzy wskazują jednak, że władze miasta robią bardzo niewiele albo wręcz przeszkadzają rozwojowi oferty gastronomicznej.

rs-2014-04-28

Tradycja grecka mówi o dziewięciu muzach, współcześni dodają do tego muzę filmową, a nawet telewizyjną. Ale nikt nigdy nie zająknął się nawet o gastronomii, więc trudno mieszanie w garnku uznać za sztukę. – Urojona wizja władz miasta polega na próbie robienia z Wrocławia miejsca kultury wyższej, a do takiej nie zalicza się w ich oczach szynkarstwo – twierdzi Andrzej Dobek, przewodniczący stowarzyszenia Nasz Rynek, które zrzesza 50 podmiotów na terenie starego miasta. – To jest właśnie skaza władz naszego miasta, że to co jest właściwie jedyną atrakcją Wrocławia, czyli jedynym takim w Polsce centrum rozrywkowym w jednym miejscu, w obrębie starego miasta, jest zupełnie niedoceniane i traktowane jako zło konieczne. Serwisem gastronomicznym miasta są smakiwroclawia.pl. Zdaniem tej redakcji we Wrocławiu dużo zmienia się na plus. – Obserwujemy powstawanie coraz większej liczby ciekawych miejsc, w których eksperymentuje się z kuchnią – pisze do nas redakcja smakiwroclawia.pl. – Coraz częściej restauracje kładą nacisk na produkty lokalne. Funkcjonują bazary, jarmarki świeżych produktów, jest hala targowa, a na osiedlach mniejsze bazarki. Na pozytywne strony kulinarnego Wrocławia zwracają uwagę też władze miasta. – Mamy świadomość, że różnym uroczystościom, obchodom, świętowaniu towarzyszy najczęściej oprawa kulinarna. Dlatego od pięciu lat...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności