Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Zabawa kolorami

2014-08-24

Poprzez dobór kolorów do wnętrza restauracji możemy optycznie modyfikować jej proporcje, wyznaczać strefy funkcjonalne i ukrywać słabe strony pomieszczeń. Zapraszając klienta do restauracji kusimy go nie tylko smaczną kuchnią.

Dużą rolę odgrywa tutaj kolorystyka, ponieważ barwy budują odpowiedni nastrój i znacząco wpływają na naszą sferę psychiczną. W restauracji — w szczególności na apetyt, dlatego warto zastanowić się, jakie odcienie będą dominowały oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając określone kolory do wnętrza. Kolor to potężne narzędzie psychologiczne, które subtelnie zachęca do kupna potraw, odstrasza, denerwuje lub uspakaja potencjalnego klienta. Jego znaczenie determinuje także kultura i język.

Kolory w zależności od wnętrza

Nasze zachowanie bardzo często pozostaje jednak tajemnicą. Są lokale, które pomimo barwy, która powinna odstręczać od spożycia, mają rzesze klientów i wywołują przyjazne emocje. Wszystko zależy od indywidualnych przyzwyczajeń, skojarzeń, upodobań. Intensywne, nasycone kolory ciekawie prezentują się we wnętrzach. Przy ich wyborze wskazany jest umiar i dopasowanie intensywności koloru do wielkości i przeznaczenia wnętrza. Jeśli chcemy poszerzyć małe pomieszczenie, jego ściany i sufit powinny być pomalowane na kolor o delikatnej tonacji. W przypadku jasnej podłogi, jasnej ściany tylnej oraz ciemnych ścian bocznych i ciemnego sufitu stworzymy wrażenie tunelu. Pomieszczenie utrzymane w jednej kolorystyce o zdecydowanie ciemniej barwie pozornie traci swój zarys, kształt. Przestrzeń wnętrza można w łatwy sposób powiększyć wybierając jasne kolory lub zmniejszyć decydując się na ciemną kolorystykę. Wnętrze, które ma ciemną podłogę i...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności