Zabawa kolorami
 


Zabawa kolorami

2014-08-24

Poprzez dobór kolorów do wnętrza restauracji możemy optycznie modyfikować jej proporcje, wyznaczać strefy funkcjonalne i ukrywać słabe strony pomieszczeń. Zapraszając klienta do restauracji kusimy go nie tylko smaczną kuchnią.

Dużą rolę odgrywa tutaj kolorystyka, ponieważ barwy budują odpowiedni nastrój i znacząco wpływają na naszą sferę psychiczną. W restauracji — w szczególności na apetyt, dlatego warto zastanowić się, jakie odcienie będą dominowały oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając określone kolory do wnętrza. Kolor to potężne narzędzie psychologiczne, które subtelnie zachęca do kupna potraw, odstrasza, denerwuje lub uspakaja potencjalnego klienta. Jego znaczenie determinuje także kultura i język.

Kolory w zależności od wnętrza

Nasze zachowanie bardzo często pozostaje jednak tajemnicą. Są lokale, które pomimo barwy, która powinna odstręczać od spożycia, mają rzesze klientów i wywołują przyjazne emocje. Wszystko zależy od indywidualnych przyzwyczajeń, skojarzeń, upodobań. Intensywne, nasycone kolory ciekawie prezentują się we wnętrzach. Przy ich wyborze wskazany jest umiar i dopasowanie intensywności koloru do wielkości i przeznaczenia wnętrza. Jeśli chcemy poszerzyć małe pomieszczenie, jego ściany i sufit powinny być pomalowane na kolor o delikatnej tonacji. W przypadku jasnej podłogi, jasnej ściany tylnej oraz ciemnych ścian bocznych i ciemnego sufitu stworzymy wrażenie tunelu. Pomieszczenie utrzymane w jednej kolorystyce o zdecydowanie ciemniej barwie pozornie traci swój zarys, kształt. Przestrzeń wnętrza można w łatwy sposób powiększyć wybierając jasne kolory lub zmniejszyć decydując się na ciemną kolorystykę. Wnętrze, które ma ciemną podłogę i...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail