Petersburg i Paryż Bystro
 


Petersburg i Paryż Bystro

2014-08-25

Gerard Depardieu rok przed tym, gdy spektakularnie uciekł z Francji przed podatkami, otworzył włoską restaurację Babaresco. Lokalizacja „pierwyj sort” w Sankt Petersburgu, bo pomiędzy Cerkwią na Krwi a trattorią angielskiego szefa kuchni i celebryty Jamiego Oliviera. Włoskie dania z pewnością przyciągają wszystkich rosyjskich multimiliarderów i możnowładców, ale po kuchnię rosyjską zgłosić się należy gdzie indziej.

rs-2014-04-41

Za Grand Palace’em, na nomen omen ulicy Italiańskiej. To dwie niewielkie knajpki w suterenie, jedna szczególna, bo na tyłach sklepu spożywczego. Dosłownie trzy stoliki, trochę naburmuszona kelnerka i telewizor z miejscowym show dla gawiedzi. W menu znajdziemy zestawy obowiązkowe w tego typu trochę „szemranych” lokalach: kotlet z kurczaka, mielony, schabowy. Dla zaostrzenia smaku najlepiej wybrać solankę, czyli zupę na bazie wywaru z ryb z dodatkiem kwasu chlebowego, wody po kiszeniu, z plastrem cytryny, a nawet kaparami i oliwkami. Zaraz potem przyjdzie...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail