Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Owady na talerzu - Atrakcyjny przysmak czy nielegalny proceder

2015-02-18

Dla chcących skosztować smażonego świerszcza lub też otworzyć restaurację z „owadzim” menu pozostaje pytanie: czy w Polsce w ogóle można legalnie serwować takie dania?

pws-rs-01-2015-49

Choć dla wielu z nas zjedzenie potrawy z owadów to przekroczenie granicy dobrego smaku, na świecie nie brakuje zwolenników takich dań. W wielu państwach Ameryki Południowej, Afryki czy Azji stanowią stały składnik diety, tak jak mięso zwierzęce. W różnych kulturach ich spożywanie to jak najbardziej przemyślany wybór – są tanie, zdrowe (zawierają dużo białka) i łatwe do pozyskania. A także, co najważniejsze – uważane za bardzo smaczne. Szacuje się, że owady stanowią część tradycyjnej diety przynajmniej dwóch miliardów ludzi. Spożywane są tylko niektóre typy – łącznie około 1,9 tys. gatunków uznanych jest za jadalne. Również w niektórych krajach UE spożywanie bezkręgowców w lokalach gastronomicznych staje się coraz bardziej popularne.

Owadzie rozwiązanie

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa wydała w zeszłym roku raport pt. Edible insects: future prospects for food and feed security, według którego jedzenie owadów nie tylko jest zalecane, ale wręcz stanowi rozwiązanie dla problemu głodu na świecie. Pożądane jest zarówno spożywanie owadów przez ludzi, jak i przeznaczanie ich na paszę dla...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne