Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Jasne pełne ma konkurencję

2015-02-18

Piwo jest królem napojów alkoholowych w Polsce. Wypiliśmy go w 2013 roku prawie 4 miliony litrów, z tego jedną piątą w pubach, restauracjach i hotelach. Mimo tego niezwykle często traktowane jest po macoszemu. A przecież ma niezwykły potencjał, nawet do tego, by budować nastrój restauracji.

pws-rs-01-2015-55

Kiedy ta informacja ukazała się w portalach internetowych, na warszawskim Facebooku dosłownie zagrzmiało. Znany warszawski restaurator Artur Jarczyński stracił koncesję na alkohol, bo cydr, który serwował, okazał się mocniejszy, niż stało na etykiecie. Trzeba wiedzieć, co ma się w butelce – mówią jedni. A inni uśmiechają się tajemniczo: w życiu trzeba umieć się dzielić. Jeśli nie umiesz się dzielić dobrem, przyjaciele odwracają się od ciebie.

Tyskie, z Czech

Nie wiem, co zawiniło i kto ma rację, choć w stolicy przydałby się pewnie gastronomiczny dziennikarz śledczy. Wiem, że jeśli knajpy Jarczyńskiego mają zniknąć z warszawskiej weduty, pozostawią po sobie szczerby, jak szczerby pechowego gościa, który zbyt często trafia na kostkę w gulaszu. W szczególności żal będzie żegnać – choć dziś jeszcze nie wiem, czy będzie trzeba – Szwejka przy pl. Konstytucji, swym neonowym splendorem świetnie wpasowanego w pierzeję z hotelem MDM. Czeską knajpę, która studenta z bardzo skromnym budżetem nauczyła trochę ogłady w restauracyjnym świecie, choć przyjmowała płatność tylko wypukłą visą albo gotówką. A kogóż wtedy było stać na visę? Albo na gotówkę!? Najmocniejszą walutą był zeszyt, więc tak zaszczytne lokale odwiedzało się od wielkiego dzwonu. I komu to przeszkadzało? Ale jednego w Szwejku nigdy pojąć nie zdołałem: jak udało się znanemu warszawskiemu restauratorowi stworzyć najbardziej znaną w mieście czeską knajpę, która oferuje szeroki wybór piw: tyskie i eksportowego pilznera? Żeby przejść nad tym do porządku dziennego, nie wystarczy przecież nie znać Hrabala ani Havla; piwo to pierwsze skojarzenie na temat Czechów. Piwo, precle i Pepiki.

Piwo i frytki

Nie ma oczywiście żadnego wielkiego sekretu, są pieniądze: korzystna oferta dla restauratora przy dużych zamówieniach i korzystna oferta dla gości, którzy w...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne