Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaNa surowo w Kwadransie

2015-02-18

Kwadrans Cafe – to wbrew nazwie restauracja na warszawskim Mokotowie. Ma jedynie 26 metrów kwadratowych i zasłużoną dobrą renomę, którą budowała przez piętnaście lat istnienia.

pws-rs-01-2015-57

pws-rs-01-2015-58

W przerwie na popołudniową kawę odbieram telefon: ,,Dzień dobry, chcemy aby zaprojektował pan dla nas restaurację”. Tak zaczyna się kilkumiesięczna historia przemiany Kwadrans Cafe na warszawskim Starym Mokotowie. Przede mną pierwsza rozmowa z inwestorami. To jedna z ważniejszych chwil. Zrozumienie wszystkich potrzeb jest kluczem do dalszej pracy. Odwiedzam ten niewielki lokal w przedwojennej kamienicy. Wnętrze wymaga radykalnych zmian. – Mamy wielu stałych gości, niesamowite jak bardzo rożnych – mówi Agnieszka Frączek, która wraz z mężem Piotrem prowadzi lokal. – Miłośnicy piwa, studenci, aktorzy, biznesmeni. Niektórzy z nich mają nawet swoje ulubione miejsca. Aby skonfrontować wszystko to, czego się dowiedziałem, z rzeczywistością, zaczynam obserwację okolicy i konkurencyjnych restauracji. Wczuwam się w klimat Mokotowa. Z pozoru znajduję się w środku miasta, a jednak dzielnica emanuje kameralnością i spokojem. Wśród niewysokiej zabudowy kamienic np. przy ulicy Narbutta, z detalami w stylu art deco, mijam liczne restauracje, zwracam uwagę na niewielkie, o przyjaznym i wyrazistym charakterze. Jest serwująca amerykańskiego hamburgera, a także specjalizująca się w wytwornej kuchni śródziemnomorskiej. Ta różnorodność jest zaspokojeniem potrzeb mieszkańców Mokotowa, starszej pani, rodziny z dziećmi czy studenta. Z każdym z nich zamieniam kilka słów. To dla nich mam zaprojektować restaurację. Chcę, aby...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności